دتکتور PQD-3733 مخصوص گاز پنتان

دتکتور گاز پنتان مدل PQD-3733 از شرکت پروسنس سازگار با محیط های صنعتی و جوهای انفجاری است. این دتکتور دارای سنسور اینفرارد با تکنولوژی آلمانی است که می تواند گاز موردنظر را در بازه 0-100%LEL اندازه گیری نماید. آشکارساز پنتان PQD-3733 دارای نمایشگر با وضوح بالا بوده و می تواند در کنار خروجی سیگنال جریان استاندارد 4 الی 20 میلی آمپر، خروجی رله ای نیز ارائه دهد.

توضیحات

دتکتور پنتان PQD-3733 پروسنس؛ راه حلی اقتصادی برای تشخیص تجمع پنتان!

پنتان گازی به شدت اشتعال زا و فرار است که عمدتا به عنوان حلال در صنعت به کار می رود. کوچکترین تجمع پنتان در محیط یک خطر بالقوه برای انفجار به شمار می رود؛ بنابراین تمامی مدیران و متخصصان حرفه ای ترجیح میدهند در این مواقع با استفاده از دتکتور گاز پنتان مناسب، این خطر را به حداقل برسانند.

آشکارساز پنتان PQD-3733 پروسنس یکی از قوی ترین و در عین حال اقتصادی ترین انتخاب های موجود در بازار ایران برای اندازه گیری و تشخیص پنتان موجود در هواست. این دتکتور با سنسور اینفرارد می تواند امر اندازه گیری را در بازه 0-100%LEL با خطای بسیار پایین 1% و زمان پاسخدهی سی ثانیه ای انجام دهد. اما بقیه امکانات این تجهیز از چه قرارند؟ با ما همراه باشید!

بررسی امکانات، قابلیت ها و ویژگی های کلی

وزن و ابعاد دتکتور پنتان PQD-3733 به صورتی کاملا استاندارد و ارگونومیک طراحی شده است تا بتواند در کمترین فضای ممکن نصب شود. این ردیاب دارای وزن حدودی 2100 گرم و ابعاد 196,96×145,99x112mm می‌باشد. با این وجود، با توجه به اینکه ممکن است دتکتور در نقطه ای دور از دسترس نصب شود که امکان بررسی مداوم آن وجود نداشته باشد. اما حتی در این حالت نیز نیازی نیست نگران باشید!

قابلیت بسیار جالب کنترل وضعیت از راه دور تا فاصله 15 متری که در ردیاب پنتان پروسنس وجود دارد، به شما کمک می کند بدون نیاز به دسترسی، بر وضعیت کلی تجهیز نظارت داشته باشید.

برای بخش کله گی دتکتور، دو انتخاب استیل ضدزنگ 316L و آلومینیوم یکپارچه موجود است که می توانید هرکدام از آن ها را انتخاب کنید. البته جنس پیشفرض آلومینیوم با پوشش رنگ اپوکسی است که به سفارش شما می تواند از جنس استیل نیز ساخته شود. در نظر داشته باشید که این موضوع باعث افزایش وزن تجهیز خواهد شد؛ اما مقاومت آن را نیز افزایش خواهد داد.

به منظور اطمینان از عملکرد صحیح گازسنج پنتان پروسنس در همه شرایط، دو قابلیت در این تجهیز قرار داده شده است. در مورد اول، برای کسب اطمینان از حسیاست مناسب گازسنج پنتان نسبت به این گاز، میتوانید به طور دوره ای وضعیت دتکتور را مورد آزمایش (Zero Span) قرار دهید. اما نکته جذاب در مورد این ابزار، بحث کالیبراسیون آن است!

که عبارتند از یادآوری دقیق زمان کالیبراسیون و تست مداوم تجهیز به طور خودکار. در قابلیت اول، با نزدیک شدن به زمان کالیبراسیون، تجهیز با ایجاد یک سیگنال خطای منحصر به فرد، این موضوع را یادآوری میکند که باعث به حداقل رسیدن احتمال فراموشی این موضوع می شود.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مثبت دتکتورهای پروسنس، آسان بودن تامین قطعات آن در صورت خرابی خارج از موعد است. در بسیاری از موارد، با اینکه بورد الکترونیکی و دیگر قطعات ردیاب سالم است، بخش سنسور به دلیل پایان عمر مفید عملکرد خود را از دست می دهد. در برندهای اروپایی و آمریکایی دیگر به علت قیمت بسیار بالا و زمان تامین طولانی، عملا امکان جایگزینی قطعات میسر نیست.

اما در پروسنس، امکان تامین این قطعات با کمترین قیمت، در سریعترین زمان و با ضمانت اصالت از طریق آداک فرآیند سپهر وجود دارد.

محیط ایده آل برای نصب و استفاده از آشکارساز

دتکتور گاز PQD-3733 برای انواع محیط های صنعتی سنگین و طبقه بندی شده مانند Zone1 و 2 و نیز M2 که دارای دمایی بین 40- تا 70+ درجه سلسیوس هستند، طراحی شده است. در این دما، رطوبت هوا اهمیت چندانی ندارد؛ به طوری که در حالت غیرمتمرکز میتواند از 100-0%RH متغیر باشد. این موضوع به لطف استانداردهای حفاظتی مانند IP66 (قابل سفارش) و IP65 (پیشفرض) ممکن شده است.

در نظر داشته باشید که گاز پنتان به شدت سنگین است؛ به طوری که حالت فیزیکی ماده در دمای اتاق به صورت مایع است. به همین دلیل، این گاز شدیدا تمایل به تجمع در سطح دارد. در محیط های صنعتی برای اینکه به محض کوچکترین نشت، به سرعت حضور این گاز تشخیص داده شود، معمولا دتکتور گاز پنتان را بسیار نزدیک به زمین نصب می کنند. قبل از خرید، لازم است حتما مکان نصب و شرایط محیطی این نقطه از اتاق و یا سوله را بررسی نمایید.

نحوه برنامه ریزی تجهیز، نوع منبع تغذیه و خروجی هایی که می توانید دریافت کنید

در تمامی محصولات سری PQD پروسنس خروجی آنالوگ 4…20 میلی آمپری به صورت پیشفرض وجود دارد. به لطف این خروجی، شما می توانید به سادگی هرچه تمام این دتکتورها را با سیستم اسکادا با استفاده از کدهای مدباس RS485 RTU سازگار نمایید.

در صورت تمایل میتوانید رله برد سه رله ای را نیز در کنار این خروجی سفارش دهید که می توانند برای برنامه ریزی دو هشدار و یک خطا مورد استفاده قرار گیرند. از بابت NO/NC بودن رله ها نیز کاملا قابلیت انتخاب و شخصی سازی برای شما کاربر عزیز فراهم است.

نمایشگر به کار رفته در PQD-3733 به شما این امکان را می دهد که هم بتوانید از طریق نرم افزار مربوطه و با گوشی، تبلت و یا رایانه امر برنامه ریزی و پارامتردهی تجهیز را انجام دهید و هم از طریق قلم مغناطیسی به طور مستقیم با نمایشگر! از این رو، در این مورد نیز به شدت کار آسانی در پیش رو خواهید داشت.

به عنوان نکته پایانی در این زمینه، بد نیست بدانید منبع تغذیه این ردیاب گاز بایستی از نوع DC با 24 ولت باشد. با اینکه محدوده مجاز 32 برای ماکسیموم و 10 برای مینیموم است، اما توصیه میکنیم ولتاژ زیاد با مقدار استاندارد متفاوت نباشد تا امکان آسیب به تجهیز به حداقل برسد.

نمایشگر

صفحه نمایش PQD-3733 یکی از باکیفیت ترین ها در نوع خود است. این نمایشگر OLED ابعاد 128×64 داشته و دارای وضوح به شدت بالایی است. بدین ترتیب، شما به راحتی خواهید توانست از هر زاویه ای به راحتی آمار مربوط به دتکتور را مشاهده نمایید. در کنار نمایشگر، 5 LED رنگی نیز در این تجهیز تعبیه شده است تا حتی از فواصل دور نیز بتوانید وضعیت کلی تجهیز را به سادگی تشخیص دهید.

حافظه جانبی موجود در صفحه نمایش دتکتور پنتان به شما این امکان را نیز می دهد که به سادگی هرچه تمام، آمار اندازه گیری شده در 8 ساعت گذشته و نیز تاریخچه رویدادهایی نظیر خطاها، دوره های تعمیر و … را تا سقف 250 مورد ذخیره نمایید. جالب است بدانید که یک باتری جانبی نیز در ردیاب قرار داده شده تا حتی در صورت قطعی جریان برق، اطلاعات مربوطه از بین نروند.

چه استانداردها و تاییدیه‌هایی توسط تجهیز اخذ شده اند؟

استانداردها و تاییدیه های معتبر جهانی، یکی از بایدها برای هر دتکتور و گازسنجی هستند که نشان از قابلیت اعتماد تجهیز دارند. این موضوع در مورد ردیاب گاز پنتان بسیار مهم تر است؛ چرا که پنتان یک گاز به شدت انفجاری و خطرناک است. دتکتوری که برای پیشگیری از حادثه مربوط به پنتان به کار می رود، بایستی دارای تاییدیه های معتبری باشد تا اطمینان حاصل کنیم خود تجهیز باعث بروز حادثه نمی شود!

دتکتور PQD-3733 نیز از این قاعده مستثنی نیست. این ردیاب پنتان دارای لیست بلندبالایی از انواع تاییدیه های جهانی است که جزئیات کامل این موارد را میتوانید در بخش مشخصات فنی مشاهده نمایید. از جمله مهمترین این تاییدیه ها میتوان به استانداردهای ضدانفجاری، اتکس، SIL2 و IECEx اشاره نمود.

راهنمای خرید آسان گازسنج پنتان PQD-3733

برای خرید دتکتور گاز و یا استعلام قیمت و پرسش سوالات خود کافیست دکمه استعلام قیمت در بالای صفحه و مقابل تصویر محصول را بزنید. کارشناسان آداک فرآیند سپهر در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و در کنار رسیدگی به سفارش شما کاربر عزیز، به صورت کاملا رایگان مشاوره تخصصی رایگان نیز ارائه خواهند نمود.

قابل ذکر است که شرایط ضمانت قیمت، اصالت و خدمات پس از فروش برای تمامی محصولات پروسنس، صرفا در آداک فرآیند سپهر به عنوان تنها مرکز تامین تجهیزات این برند در ایران موجود است. خدمات پس از فروش شامل تامین قطعات یدکی، کیت های کالیبراسیون اقتصادی و آموزش نصب و راه اندازی می شوند. همچنین، تمامی محصولات این برند دارای ضمانت تامین در کمتر از سه هفته کاری می باشند.

توضیحات تکمیلی
Sensor Technology

Infrared

Output Signal

4-20mA Analog and RS485 Modbus RTU

Sensor Warm-Up

60sec

Response Time(T90)

<30sec

Accuracy

%±1

Operating Temperature

-40°C ~ +70°C

Humidity

0~ 100%RH Non-Condensing

Input

Min 10VDC – Max 32VDC – Nominal 24VDC

Display

128×64 Graphic OLED, 5 LED indicator for detector status

Event Logging

Records alarm, fault and maintenance events up to 250 logs

Power Consumption

Max. 4W

Relay Outputs

2 Alarms (Programmable) and 1 Fault (All relays are NO/NC adjustable)

IP Rating

IP65 / IP66

Junction Box

Epoxy Painted Die-Cast Aluminum / 316 Stainless Steel

Sensor Head

316L Stainless Steel

Dimensions/Weight

196,96×145,99x112mm / 2100gr

ATEX Marking

II 2G Ex db IIC T6 Gb
II 2G Ex mb db IIC T6 Gb
I M2 Ex db I Mb

Hazardous Class

ExVeritas 18 ATEX 0371X
IECEx EXV 18.0021X
FTZU 18 ATEX 0086
IEP12 ATEX 6118X
SIL2

Standards

IEC EN 60079-0
IEC EN 60079-1
IEC EN 60079-18
IEC EN 60079-29-1

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دتکتور PQD-3733 مخصوص گاز پنتان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
پشتیبانی ایتا تماس واتساپ