دتکتور PQD-8234 مخصوص گاز ازون O۳

ردیاب گازی پروسنس مدل PQD-8234 مناسب ترین دتکتور برای سنجش و اندازه‌گیری گاز ازن می‌باشد. سنسور الکتروشیمیایی این دتکتور با تکنولوژی روز اروپا ساخته شده است و بخاطر همین از دقت فوق العاده‌ای در سنجش گاز ازن دارد. همانطور که میدانید غلظت بالای 0.1ppm اثر تخریبی شدیدی بر اندام‌های تنفسی جانداران می گذارد از این رو بازه 0 الی 1ppm محدوده اندازه‌گیری دتکتور گاز PQD-8234 می‌باشد. برای آشنایی با امکانات این آشکارساز گازی می توانید قسمت مشخصات را در زیر همین صفحه مشاهده نمایید.

توضیحات

دتکتور ازون PQD-8234 پروسنس؛ دقت عملکرد بالا با هزینه پایین!

شاید بیشتر ما گاز ازون را به خاطر لایه اوزون می‌شناسیم؛ اما حقیقت این است که این ماده به علت خاصیت اکسیدکنندگی شدید و نیز قابلیت استفاده به عنوان میکروب زدا، کاربردهای گسترده ای در صنعت دارد. اما ازن همانقدر که در برخی از شاخه های صنعتی و در لایه ازن مفید و کاربردی است، همانقدر هم در صورت استنشاق برای سلامتی مضر است و یکی از اصلی ترین آلاینده های هوا نیز به شمار می رود. از این رو، خرید دتکتور گاز ازن و استفاده از آن برای کارخانجات و صنایعی که امکان تجمع این گاز در آن ها وجود داشته باشد، کاملا الزامی است.

دتکتور گاز ازن PQD-8234 پروسنس یکی از بهترین دتکتورهای گاز در این زمینه به شمار می‌رود که می‌تواند با سنسور الکتروشیمیایی قدرتمند به دقت میزان این گاز در هوا را اندازه گیری کرده و از بروز خطر پیشگیری نماید. ردیاب ازون پروسنس به دلیل قابلیت ها و امکانات خود و نیز قیمت بسیار مناسب نسبت به برندهای دیگر، یکی از بهترین انتخاب ها برای مدیران و متخصصان محترم محسوب می‌شود که در کنار صرفه جویی در هزینه، می‌خواهند از کیفیت نظارتی بسیار بالایی نیز برخوردار باشند. در این بخش، با ما همراه باشید تا بیشتر به قابلیت ها و امکانات این تجهیز فوق العاده بپردازیم.

بررسی مشخصات و ویژگی های کلی

سنسور الکتروشیمیایی به کار رفته در PQD-8234 با بهره گیری از آخرین تکنولوژی آلمانی طراحی و تولید شده است که باعث شده از بالاترین دقت ممکن برخوردار باشد. این سنسور با زمان پاسخگویی بسیار مناسب 30 ثانیه ای، می‌تواند مقادیر ازن موجود در هوا را در بازه 1-0 ppm گزارش نماید. شاید با دقت به همین بازه کوتاه، متوجه شوید که این گاز چقدر می‌تواند برای سلامتی خطرناک باشد که مقدار آن در چنین غلظت ناچیزی هم باید مورد نظارت باشد!!

بخش هاوزینگ سنسور در این تجهیز دارای جنس SS316L یا همان استیل ضدزنگ است که جزو مقاوم ترین آلیاژهای صنعتی محسوب می‌شود. برای بخش کلگی خود دتکتور نیز دو انتخاب آلومینیوم با پوشش رنگ اپوکسی و نیز استیل ضدزنگ وجود دارد که می‌توانید بسته به شرایط محیطی و نیاز خود، هرکدام را انتخاب نمایید. یک نکته مثبت در این زمینه این است که جنس انتخاب شده به هیچ وجه بر استاندارد نظارتی تاثیرگذار نخواهد بود و نیازی نیست از این بابت نگران باشید.

یکی از امکانات فوق العاده این دتکتور که در کمتر تجهیز دیگری به چشم می‌خورد، امکان تعویض سنسور در صورت خرابی و یا عدم عملکرد درست این بخش است. امکان تامین تمامی قطعات جانبی این دتکتور در کمترین زمان از طریق آداک فرآیند سپهر به عنوان تامین کننده اختصاصی پروسنس در ایران فراهم است؛ چیزی که در برندهای دیگر دتکتور نظیر هانیول و یا درگر عملا به دلیل هزینه و زمان تامین بالا به صرفه نیست.

در کنار موارد گفته شده، لازم است بدانید که امکان کالیبراسیون PQD-8234 بدون هیچگونه نیاز به باز کردن آشکارساز وجود دارد. در این زمینه نیز پروسنس کیت های کالیبراسیون بسیار ارزان قیمتی را ارائه نموده است که با استفاده از آن می‌توانید با بالاترین دقت ممکن، بارها به آسانی دتکتور را کالیبره نمایید. همچنین، وضعیت دتکتور میتواند به طور دوره ای مورد آزمایش (دارای قابلیت Zero Span) قرار گیرد تا اطمینان حاصل کنید که آشکارساز نسبت به گاز موردنظر، حساسیت موردنیاز را دارد.

شرایط محیطی مناسب برای تجهیز

رطوبت هوای محیطی که دتکتور در آن نصب شده است، در حالت غیرمتمرکز میتواند از 0 – 100%RH متغیر باشد. البته با توجه به اینکه آشکارساز ازون PQD-8234 دارای استانداردهای حفاظتی IP66 و IP65 است، هیچ نگرانی از بابت نفوذ رطوبت و یا ذرات گرد و غبار حاضر در محیط به درون تجهیز نخواهید داشت.

دمای مناسب برای محیطی که این آشکارساز در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، 40- تا 70 درجه سانتیگراد است. دتکتورهای مربوط به گاز ازن به دلیل سنگین تر بودن این گاز نسبت به هوا، در ارتفاع پایین اتاق و یا سوله نصب می‌شود که بهتر است هنگام تطبیق شرایط محیطی با اطلاعات تجهیز، این مورد را نیز در نظر بگیرید.

قابلیت های نمایشگر دتکتور PQD-8234

نمایشگر به کار رفته در محصولات PQD پروسنس یکی از بهترین ها در نوع خود به شمار می‌روند. این نمایشگر وضوح بالای OLED با ابعاد 128×64 علاوه بر نمایش مقادیر اندازه گیری شده دارای قابلیت های دیگری نیز مانند امکان استفاده از قلم مغناطیسی، آسان تر کردن برنامه ریزی، پارامتردهی و … را نیز برعهده دارد.

یکی دیگر از قابلیت های این نمایشگر، امکان ذخیره سازی اطلاعات است. دتکتور ازن PQD-6135 میتواند تمامی آلارم های خطا، تعمیر و رویدادها را تا 250 مورد و نیز مقادیر اندازه گیری شده در 8 ساعت گذشته را ذخیره نماید که بعدا در بررسی وضعیت عملکرد کلی و سابقه خطاهای احتمالی، به شدت کاربردی خواهد بود.

علاوه بر صفحه نمایشگر، 5 عدد LED رنگی نیز در زیر نمایشگر قرار داده شده است. این LEDها به شما کمک می‌کنند که حتی اگر دید مناسبی نسبت به اعداد نمایش داده شده در صفحه نمایش نداشته باشید، بتوانید وضعیت کلی گاز در هوای محیط را تشخیص دهید..

برنامه دهی، منبع تغذیه و خروجی‌های قابل دریافت

خروجی که به طور پیشفرض در PQD-8234 قرار داده شده از نوع جریانی 4…20 میلی آمپری بوده و به سادگی قابل اتصال به شبکه اسکادا با استفاده از مدباس (RS485 Modbus RTU) می‌باشد. همچنین اگر مایل باشید تا خروجی رله ای نیز از این تجهیز دریافت نمایید، یک رله برد سه رله ای نیز روی تجهیز نصب می‌شود که بسته به درخواست شما تمامی آن ها از لحاظ NC/NO بودن قابل شخصی سازی هستند.

برای پارامتردهی، برنامه ریزی و کالیبراسیون این تجهیز نیز کار بسیار ساده ای در پیش رو دارید. نه تنها امکان استفاده از قلم مغناطیسی وجود دارد، بلکه شما می‌توانید به سادگی تجهیز را به لپ تاپ و یا تبلت خود متصل نموده و کار پارامتردهی را انجام دهید. از طریق همین قلم مغناطیسی، انجام کالیبراسیون Zero and Span نیز بدون برداشتن درپوش دتکتور وجود دارد. بدین ترتیب در شرایط تجمع گاز و نیز وضعیتی که ممکن است به سنسور آسیب برسد، نیازی به باز کردن تجهیز نخواهد بود.

یکی دیگر از نکات مثبت این دتکتور، مصرف انرژی بسیار محدود آن است؛ به طوری که در حالت ماکسیموم به تنها 4W میرسد! مصرف پایین انرژی از آنجایی مهم است که با مصرف کمتر، امکان بروز حادثه به دلیل وجود جرقه و یا دمای بالای بخش هایی از تجهیز نیز کاهش می‌یابد. ورودی استاندارد به تجهیز 24 ولت DC است که بایستی از ماکسیموم 32 ولت بیشتر و یا از مینیموم 10 ولت کمتر نباشد.

استانداردها و تاییدیه‌های اخذ شده

با اینکه گاز ازن ماده ای انفجاری به شمار نمی رود، اما در محیط های صنعتی ممکن است در مکان هایی که امکان انتشار گاز ازن وجود دارد، خطر نشت دیگر گازها و یا غبارات اشتعال زا نیز وجود داشته باشد. به همین علت، تاییدیه های امنیتی اخذ شده نیز بایستی قبل از خرید ردیاب ازن صنعتی بررسی شوند.

دتکتور PQD-8234 دارای استاندارد بسیار معتبر ضدانفجاری اتکس می‌باشد. این تجهیز که از دو طریق کپسولاسیون بخش های بالقوه خطرناک و نیز هاوزینگ ضدشعله (کدهای اتکس به ترتیب d و m) ایجاد ایمنی می‌کند، جزو تجهیزات کتگوری 2 اتکس دسته بندی می شود.

این موضوع بدین معنی است که می‌توان از این آشکارساز در تمامی زون های 1، 2 و نیز محیط های معدنی M2 استفاده نمود. جزئیات کامل کد تاییدیه اتکس اخذ شده توسط این تجهیز را می‌توانید در بخش مشخصات فنی مشاهده نمایید.

راهنمای خرید دتکتور ازون پروسنس PQD-8234

برای خرید دتکتور ازن، سفارشی سازی و نیز دریافت مشاوره در این زمینه، کافیست دکمه استعلام قیمت در بالای همین صفحه و مقابل تصویر محصول را بزنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند. فراموش نکنید که شما همواره می‌توانید از طریق شماره تلفن های مشخص شده و یا از طریق آیکون واتساپ در پایین همین صفحه، با ما در تماس باشید!

آداک فرآیند سپهر تنها تامین کننده اختصاصی تجهیزات برند پروسنس در ایران می باشد. به همین دلیل، قیمت های ارائه شده کاملا بی رقیب بوده و نیز تمامی تجهیزات به صورت فوری و با ضمانت کامل اصالت به شما تحویل داده می‌شوند. همچنین، در صورت خرید از آداک فرآیند سپهر، از خدمات پس از فروش این تجهیز شامل تامین کیت های کالیبراسیون و نیز سنسور اورجینال تجهیز نیز برخوردار خواهید شد.

توضیحات تکمیلی
Sensor Technology

Electrochemical

Output Signal

4-20mA Analog and RS485 Modbus RTU

Sensor Warm-Up

60sec

Response Time(T90)

<30sec

Accuracy

%±1

Operating Temperature

-40°C ~ +70°C

Humidity

0~ 100%RH Non-Condensing

Input

Min 10VDC – Max 32VDC – Nominal 24VDC

Display

128×64 Graphic OLED, 5 LED indicator for detector status

Event Logging

Records alarm, fault and maintenance events up to 250 logs

Power Consumption

Max. 4W

Relay Outputs

2 Alarms (Programmable) and 1 Fault (All relays are NO/NC adjustable)

IP Rating

IP65 / IP66

Junction Box

Epoxy Painted Die-Cast Aluminum / 316 Stainless Steel

Sensor Head

316L Stainless Steel

Dimensions/Weight

196,96×145,99x112mm / 2100gr

ATEX Marking

II 2G Ex db IIC T6 Gb
II 2G Ex mb db IIC T6 Gb
I M2 Ex db I Mb

Hazardous Class

Zone 1 – Zone 2 – M2

Certificates

ExVeritas 18 ATEX 0371X
IECEx EXV 18.0021X
FTZU 18 ATEX 0086
IEP12 ATEX 6118X
SIL2

Standards

IEC EN 60079-0
IEC EN 60079-1
IEC EN 60079-18
IEC EN 60079-29-1

نظرات (2)

نقد و بررسی‌ها

 1. ناشناس

  کاربرد دتکتور گاز ازن در کدام صنایع است؟

  • آداک فرایند سپهر

   گاز ازن Ozone گازی بی رنگ است با فرمول شیمیایی O3.
   از ازن به عنوان ضد عفونی کننده هوا و آب در صنایع مختلف استفاده می‌شود.
   کاربرد های دیگر این گاز در طب برای ازن تراپی و همچنین در صنایع شیمیایی و غذایی نیز کاربرد دارد.

 2. صلحی زینجناب

  از این سری آشکار ساز گازی پروسنس میتوان برای تصفیه خانه آب یا استخر های شخصی دارای سیستم ضد عفونی ازن استفاده کرد؟

  • آداک فرایند سپهر

   درود
   بله آشکارساز ازن برای مراکز تصفیه آب تجاری (commercial)، صنعتی (industrial) و شهری (municipal) و همچنین در سیستم های خانگی بسیار کاربرد دارد.
   همانطور که میدانید ازن یک گاز ناپایدار ایست که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. ازن در مقایسه با کلرزنی اثر ضدعفونی بیشتری در برابر باکتری ها و ویروس ها دارد. و مشکلات طعم و بو در آب را از بین میبرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
پشتیبانی ایتا تماس واتساپ