VEGAFLEX 81 سطح سنج راداری موج هدایت شونده وگا

سطح سنج راداری موج هدایت شونده وگا VEGAFLEX 81 با سنسور TDR برای اندازه گیری مداوم ارتفاع کلی ستون مایع و نیز سطح بین دو مایع در مایعات چندفازی طراحی شده است. با حداکثر ارتفاع قابل اندازه گیری 75 متری و دقت فوق العاده بالا، این تجهیز یک راه حل ایده آل برای نظارت بر مایعات در انواع صنایع، بخصوص صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی به شمار می رود.

توضیحات

لول ترانسمیتر راداری موج هدایت شونده وگافلکس 81؛ یک تیر و دو نشان!

سطح سنج وگا فلکس81 اولین نماینده سری 80 لول ترانسمیترهای راداری موج هدایت شونده از برند فوق العاده معتبر وگا (VEGA) آلمان است. این تجهیز با قابلیت اندازه گیری بسیار دقیق ارتفاع مایعات در انواع مخازن و نیز تشخیص سطح مابین فازها در مایعات چند فازی، یک شاهکار تکنولوژی تمام عیار به شمار می‌‌رود! در ادامه نگاه عمیقی خواهیم کرد به ویژگی‌ها و قابلیت‌های این تجهیز فوق العاده.

سطح سنج موج هدایت شونده VEGAFLEX 81 برای چه موادی طراحی شده است؟

ارتفاع سنج وگافلکس 81 می‌‌تواند برای تشخیص سطح و ارتفاع انواع مایعات، مخازن دارای بخار و گازهای غلیظ، میعانات و نیز مایعاتی که کف باغلظت بالا تولید می‌کنند استفاده شود. همچنین، در برخی از مخازن که دارای بیلدآپ‌های بسیاری بوده و امکان استفاده از دیگر انواع سطح سنج‌های راداری در آن‌ها وجود ندارد، این تجهیز بهترین انتخاب ممکن است. اما چرا به ارتفاع و سطح، به طور جداگانه اشاره می‌شود؟

یکی از قابلیت‌های بینظیر لول سنج وگافلکس 81 قابلیت تشخیص سطح بین فازها در مایعات چندفازی است. مثلا اگر مخزن حاوی دو و یا سه نوع مایع باشد که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند، با این سطح سنج می‌توانید هم بر ارتفاع کلی مایع و هم بر سطح بین این دو نوع مایع متفاوت نظارت داشته باشید (مثلا اندازه گیری مخزن جداسازی نفت خام از آب نمک و همچنین در مخازن تولید آمونیاک از هیدروژن و نتیروژن). قابلیت تشخیص سطح بین مایعات چندفازی یکی از امکانات اختصاصی سطح سنج‌های موج هدایت شونده است و در دیگر انواع لول سنج‌های راداری وجود ندارد.

ماکزیموم ارتفاع قابل اندازه گیری، دقت و شرایط محیطی مناسب برای تجهیز

رادار لول ترانسمیتر وگافلکس 81 می‌تواند در گستره وسیعی از شرایط دما و فشار، از 60- درجه سانتیگراد تا 200+ درجه سلسیوس و از فشار 1- تا 40 بار نصب شده و به خوبی عمل کند. با توجه به این آمار، این ارتفاع سنج می‌تواند در انواع مخازن، شفت‌ها، سیلوها و نیز لوله‌های بای پس مورد استفاده قرار گیرد.

ترانسمیتر سطح راداری مناسب مواد چند قطبی

VEGAFLEX 81 رادار موج هدایت شونده بهمراه فلومتر وگا مگ

بیشترین ارتفاع قابل اندازه گیری توسط لول سنج VEGAFLEX 81 برابر با 75 متر است که در بسیاری از موارد کاملا کافی خواهد بود. اما نکته جذاب دقت اندازه گیری این ابزار است که در برابر این برد 75 متری، تنها 2 میلیمتر ضریب خطا دارد! این موضوع بدین معنی است که حتی در مرتفع ترین سیلوها و مخازن و عمیق ترین چاه‌ها، قادر خواهید بود ارتفاع و سطح مایع را با دقت فوق العاده 99/999 درصد اندازه گیری کنید!

انواع پروب و آلیاژها

سطح سنج موج هدایت شونده وگافلکس 81 در نسخه پایه با کابل‌های قابل تعویض 2، 4، 8 و یا 12 میلیمتری ارائه می‌شود؛ اما شما می‌توانید برحسب نیاز خود انواع پروب را سفارش دهید. انواع سیم بکسل 21.3 و 42.2 میلیمتری قابل سفارش است که می‌تواند تک سوراخه و یا چند سوراخه باشد. از طرفی، امکان انتخاب نوع میله ای با قطر میله 8 و یا 12 میلیمتری وجود دارد.

پروب‌ها می‌توانند بسته به شکل و نوع مخزن از انواع دارای وزنه و یا بدون وزنه نیز انتخاب شوند. همچنین برای مخازنی که در آن‌ها مواد خورنده وجود دارد، می‌توان کابل با پوشش پلاستیک PFA نیز انتخاب نمود.

جنس پروب نیز می‌تواند از انواع PFA، استیل 316، انواع هستلوی C22، 400 و نیز C427 انتخاب شود. لازم است قبل از خرید تجهیز، از یک منبع معتبر مشاوره دریافت کنید تا جنس پروب مناسب با مواد درون مخزن مدنظر خود را انتخاب نمایید.

هاوزینگ، نوع اتصال و SEAL

یکی از مزایای این سری از سطح سنج‌های راداری وگا امکان انتخاب انواع روش‌های اتصال به مخزن است. وگافلکس 81 می‌تواند با استفاده از فلنج، رزوه و نیز کلمپ به مخزن متصل شود. استانداردهای مورداستفاده در رزوه (≥ ¾ NPT) و (≥ G¾) و در روش فلنجی نیز (≥ 1″) و (≥ DN25) می‌باشند.

امکان اتصال تجهیز به مخزن با رعایت ملاحظات بهداشتی نیز وجود دارد. برای این منظور، بایستی از روش‌های اتصال بهداشتی فلنجی و کلمپی استفاده کنید.

VEGAFLEX 81 سطح سنج راداری تماسی بینظیر برای مایعات

VEGAFLEX 81 سطح سنج راداری تماسی بینظیر برای مایعات

جنس بخش SEAL در وگافلکس 81 می‌تواند از انواع پلاستیک‌های (EPDM)، (FKM) و (FFKM)، سیلیکون با پوشش FEP و یا شیشه بور-سیلیکات انتخاب شود. این موضوع باعث می‌شود که تجهیز فوق در انواع مخازن با شرایط گوناگون، قابل استفاده باشد. برای جنس‌هاوزینگ نیز عمدتا 4 گزینه در پیش روی خود خواهید داشت که عبارتند از پلاستیک، آلومینیوم، استیل ضدزنگ با ریخته گری دقیق و یا استیل ضدزنگ الکتروپولیش شده.

انواع خروجی‌ها

با خروجی 4…20 میلی آمپری استاندارد، VEGAFLEX 81 می‌تواند به انواع شبکه‌های HART دو سیمه و چهار سیمه، پروفی باس، مدباس و فیلدباس متصل شود. همچنین این ارتفاع سنج قابلیت اتصال به انواع نمایشگرها، کنترلر‌ها و PLC‌ها را دارد که کار پارامتردهی و برنامه ریزی را برای شما بسیار آسان خواهد کرد.

یکی از جذابیت‌های دیگر این سطح سنج فوق العاده قابلیت اتصال به انواع نرم افزار‌های برنامه ریزی با استفاده از فناوری بلوتوث است که حتی در صورت عدم وجود نمایشگر قابل برنامه ریزی و یا تجهیزات مشابه، این امکان را می‌دهد که ار طریق لپ تاپ و یا تبلت، بتوانید تنظیمات موردنیاز را انجام دهید.

صنایع هدف

از آنجایی که وگا فلکس 81 قادر است، ارتفاع کلی مواد و همچنین مقدار سطح مابین دو مایع را در مایعات چند فازی تشخیص دهد، کاربردهای گسترده ای در صنعت دارد.

VEGAFLEX 81

سطح سنج راداری تماسی VEGAFLEX 81 نصب شده در صنعت نفت

لوله‌های بای پس در مخازن نفت خام، مخازن گاز مایع، تاسیسات تولید آمونیاک، انواع مخازن در صنایع پتروشیمی و … از مهم ترین مکان‌هایی هستند که این تجهیز می‌تواند در آن‌ها نصب شده و با بالاترین دقت و کیفیت امر اندازه گیری را انجام دهد. این تجهیز در ایران نیز به خوبی شناخته شده است.

تاییدیه‌ها و استانداردها

خوشبختانه VEGAFLEX 81 دارای لیست بسیار بلندبالایی از انواع تاییدیه‌های معتبر جهانی نظیر ATEX اروپا، FM ایالات متحده و نیز NEPSI چین است که کیفیت فوق العاده بالای تجهیز را نشان می‌دهد. علاوه بر این موارد، وگافلکس 81 دارای استاندارهای ایمنی ذاتی i و عایق در برابر حریق است که ایمنی این تجهیز را دوچندان می‌کند.

اگر قصد استفاده از این تجهیز در صنایع دارویی و غذایی را دارید، بهتر است بدانید که تاییدیه FDA آمریکا که سختگیرانه ترین استاندارد جهانی در زمینه بهداشت به شمار می‌رود، توسط این ابزار اخذ شده است و بنابراین نگرانی از بابت ملاحظات بهداشتی نیز نخواهید داشت.

قیمت و نحوه سفارش و خرید

قیمت سطح سنج راداری وگافلکس 81 در حالت پایه از حدود 3300 یورو آغاز می‌شود و در خاص ترین شرایط به حدود 4800 یورو می‌رسد. با توجه به امکانات و تکنولوژی به کار رفته در تجهیز، این قیمت تا حدود زیادی برای این ابزار مناسب به نظر می‌رسد.

شما می‌توانید این تجهیز را به صورت کاملا سفارشی نسبت به مخزن موردنظر خود از آداک فرآیند سپهر سفارش دهید. تمامی تجهیزات آداک فرآیند سپهر با ضمانت اصالت و کد قابل استعلام از وبسایت اصلی وگا ارائه می‌شوند. همچنین، به علت همکاری مستقیم به وگا آلمان، قیمت‌های ارائه شده در آداک فرآیند سپهر نزدیکترین قیمت به قیمت جهانی تجهیز به شمار می‌روند.

کافیست از طریق آیکون واتساپ به ما پیام بدهید، با شماره تلفن‌های مشخص شده تماس بگیرید و یا فرم کوتاه دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید.

دانلود کاتالوگ

VEGAPULS-68.pdf

VEGAPULS-68-Operating.pdf

توضیحات تکمیلی
Measuring range - Distance

75 m

Process temperature

-60 … 200 °C

Process pressure

-1 … 40 bar

Accuracy

± 2 mm

Version

Basic version for exchangeable cable ø 2; ø 4 mm
Basic version for exchangeable rod ø 8 mm
Basic version for exchangeable rod ø 12 mm
Coax version ø 21.3 mm for ammonia application
Coax version ø 21.3 mm with single hole
Coax version ø 21.3 mm with multiple hole
Coax version ø 42.2 mm with multiple hole
Exchangeable rod ø 8 mm
Exchangeable rod ø 12 mm
Exchangeable cable ø 2 mm with gravity weight
Exchangeable cable ø 4 mm with gravity weight
Exchangeable cable ø 2 mm with centering weight
Exchangeable cable ø 4 mm with centering weight
Exchangeable cable ø 4 mm without weight
exchangeable, PFA-coated cable ø4 mm with non-coated centering weight

Materials, wetted parts

PFA
316LAlloy C22 (2.4602)
Alloy 400 (2.4360)
Alloy C276 (2.4819)
Duplex (1.4462)
304L

Threaded connection

≥ G¾, ≥ ¾ NPT

Flange connection

≥ DN25, ≥ 1"

Seal material

EPDM
FKM
FFKM
Silicone FEP coated
Borosilicate glass

Housing material

Plastic
Aluminium
Stainless steel (precision casting)
Stainless steel (electropolished)

Protection rating

IP66/IP68 (0,2 bar)
IP66/IP67
IP66/IP68 (1 bar)

Output

Profibus PA
Foundation Fieldbus
4 … 20 mA/HART – two-wire
Modbus
4 … 20 mA/HART – four-wire

Ambient temperature

-40 … 80 °C

Approvals

Scope
ATEX / Europe
CSA / Canada
FM / USA
EAC (GOST) / Belarus
EAC (GOST) / Kazakhstan
EAC (GOST) / Russia
IEC / worldwide
NEPSI / China
UKR Sepro / Ukraine
INMETRO / Brazil
CCOE / India

Explosion protection

Intrinsic safety "i"
Flameproof enclosure "d"
Dust explosion protection through housing "t"

Foodstuffs/Pharma

Intrinsic safety "i"
Flameproof enclosure "d"
Dust explosion protection through housing "t"

Ship approval

ABS
BV
CCS
DNV
GL
LR
NK
RINA

Overfill protection

WHG
VLAREM II

SIL qualification

SIL2

Display & adjustment

Adjustment
PLICSCOM
PC, PACTware and DTM
HART-Communicator
Software (e. g. AMS™, PDM)
Indication
Display/adjustment module PLICSCOM
VEGADIS 81
VEGADIS 82

نظرات (2)

نقد و بررسی‌ها

 1. محمد پیران

  این کانفیگ قیمتش چند است
  VEGAFLEX 81
  FX81.ACSBVKHXAMAX
  البته با چمبره
  VEGAFLEX series 80 spacers
  FX80ZUB-ZS.81B1
  بتعداد 1 دستگاه

  • آداک فرایند سپهر

   سلام و عرض ادب
   قیمت برای شما ارسال شد

 2. کمالی (سراب لبن)

  آیا از این مدل در صنعت لبنیات برای مخزن شیر و خامه میشه استفاده کرد
  مشخصات مخزن
  ارتفاع 1.20 متر
  قطر 0.5 متر
  جنس مخزن استیل
  دمای مخزن نهایتا 100 درجه
  نوع اتصال بایستی رزوه باشه و اگه بصورت کلمپ باشه که عالی میشه

  • آداک فرایند سپهر

   بله
   وگا فلکس 81 برای مخازن لبنیات نیز کاربرد دارد.
   کانفیگ و قیمت برای کاربرد شما ارسال شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دتکتور گاز هیدروژن
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
پشتیبانی ایتا تماس واتساپ