دتکتور گاز PQD-9031 کیفیت هوای محیط

دتکتور گاز پروسنس مدل PQD-9031 بهمراه نمایشگر و سنسور نیمه هادی با دقت بالا، مناسبترین تجهیز برای اندازه‌گیری کیفیت هوای محیطی است. بازه اندازه‌گیری این دتکتور از 0 الی 30ppm بوده و خروجی آن به صورت پیشفرض، جریانی استاندارد 4…20 میلی آمپری است که امکان درخواست خروجی رله ای نیز در این تجهیز وجود دارد.

توضیحات

سنجشگر کیفیت هوای PQD-9031 پروسنس؛ با کمترین قیمت کیفیت هوا را با بالاترین دقت اندازه گیری کنید!

شرکت پروسنس که اخیرا توانسته جای خود را به عنوان یک تامین کننده قدرتمند انواع دتکتورهای گازی باز کند، جدیدترین محصول خود یعنی آشکارساز کیفیت هوای PQD-9031 را روانه بازار کرده است. این دتکتور با سنسور اقتصادی نیمه رسانا و آمار به شدت چشمگیر، می تواند به عنوان گزینه ای فوق اقتصادی برای بسیاری از محیط ها که اندازه گیری میزان آلاینده ها در آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، محسوب شود.

یکی از اولین و بهترین ویژگی هایی که درباره این دتکتور به چشم می خورد، رنج گسترده دمایی است که PQD-9031 می تواند در آن نصب شود. دمای مناسب برای محیطی که این آشکارساز در آن مورد استفاده قرار می گیرد، 40- تا 70 درجه سانتیگراد است. در این دما، رطوبت هوای محیطی که دتکتور در آن نصب شده است، در حالت غیرمتمرکز میتواند از 0 – 100%RH متغیر باشد.

به نکات بالا، این را هم اضافه کنید که این آشکارساز دارای استانداردهای حفاظتی IP66 و IP65 است. بنابراین، هیچ نگرانی از بابت نفوذ رطوبت و یا ذرات گرد و غبار حاضر در محیط به درون تجهیز نخواهید داشت. با توجه به این آمار، از سردترین تا گرم ترین شهرهای ایران، میتوان این دتکتور را در فضای کاملا باز نصب کرده و بدون هیچ مشکلی از آن استفاده نمود!

همچنین دقت اندازه گیری بسیار بالای آن است که درصد خطایی تنها یک درصدی دارد. از طرف دیگر، زمان پاسخ دهی سنسور نیز به شدت پایین بوده (در حدود 15 ثانیه) و به دلیل دارا بودن انواع استانداردهای حفاظتی، می تواند در فضای آزاد نیز مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه این قسمت با آداک فرآیند سپهر همراه باشید تا به طور کامل با ویژگی ها و قابلیت های این محصول جدید آشنا شوید!

دتکتور گاز کیفیت هوای محیط مدل PQD-9031 پروسنس نصب شده در مدیریت آب و هوای تهران

بررسی مشخصات و ویژگی های کلی

اولین چیزی که در این تجهیز توجه بیننده را جلب می کند، هاوزینگ سبز رنگ آن است که مشخصه تمامی دتکتورهای پروسنس به شمار می رود! هاوزینگ این دتکتور اگرچه به طور پیشفرض از آلومینیوم با پوشش رنگ اپوکسی ساخته شده است، اما امکان انتخاب جنس استیل ضدزنگ نیز در صورت درخواست مشتری وجود دارد. اما کله گی خود سنسور، به طور اختصاصی دارای جنس SS316L یا همان استیل ضدزنگ است که جزو مقاوم ترین آلیاژهای صنعتی محسوب می شود.

اما برسیم به محتویات هاوزینگ! همانطور که می دانید، سنسورهای نیمه هادی از نوع کاملا اقتصادی محسوب می شوند. شرکت پروسنس این دتکتور فوق العاده را به این نوع از سنسور مجهز کرده است؛ اما نکته ای که در مورد آن وجود دارد، تکنولوژی کاملا آلمانی آن است. این موضوع باعث شده که در کنار اقتصادی بودن، این سنسور عملکرد چشمگیری نیز از خود نشان دهد؛ به طوری که با زمان پاسخگویی تنها 15 ثانیه ای، این دتکتور درصد خطایی تنها 1 درصدی دارد!

تمامی این ها را اگر در کنار تامین بسیار آسان تر تجهیزات پروسنس و نیز قطعات یدکی دتکتورهای آن قرار دهید، پروسنس یک سر و گردن بالاتر از سایر برندهای موجود در بازار نظیر درگر، کراوکان و هانیول می ایستد. اما به جذاب ترین نکته هنوز اشاره نکرده ایم!

یکی از بهترین قابلیت های دتکتور گازی PQD-9031، امکان کالیبراسیون آسان آن است. در این زمینه نیز پروسنس کیت های کالیبراسیون بسیار ارزان قیمتی را ارائه نموده است که با استفاده از آن می توانید با بالاترین دقت ممکن، بارها به آسانی دتکتور را کالیبره نمایید. همچنین، وضعیت دتکتور میتواند به طور دوره ای مورد آزمایش (دارای قابلیت Zero Span) قرار گیرد تا اطمینان حاصل کنید که آشکارساز نسبت به گاز موردنظر، حساسیت موردنیاز را دارد.

صفحه نمایش PQD-9031 چه قابلیت هایی دارد؟

نمایشگر به کار رفته در محصولات PQD پروسنس یکی از بهترین ها در نوع خود به شمار می روند. این نمایشگر وضوح بالای OLED با ابعاد 128×64 علاوه بر نمایش مقادیر اندازه گیری شده دارای قابلیت های دیگری نیز مانند امکان استفاده از قلم مغناطیسی، آسان تر کردن برنامه ریزی، پارامتردهی و … را نیز برعهده دارد.

یکی دیگر از قابلیت های این نمایشگر، امکان ذخیره سازی اطلاعات است. دتکتور کیفیت هوای PQD-9031 میتواند تمامی آلارم های خطا، تعمیر و رویدادها را تا 250 مورد و نیز مقادیر اندازه گیری شده در 8 ساعت گذشته را ذخیره نماید که بعدا در بررسی وضعیت عملکرد کلی و سابقه خطاهای احتمالی، به شدت کاربردی خواهد بود.

علاوه بر صفحه نمایشگر، 5 عدد LED رنگی نیز در زیر نمایشگر قرار داده شده است. این LEDها به شما کمک می کنند که حتی اگر دید مناسبی نسبت به اعداد نمایش داده شده در صفحه نمایش نداشته باشید، بتوانید وضعیت کلی گاز در هوای محیط را تشخیص دهید..

بررسی خروجی‌های قابل دریافت، نحوه برنامه دهی و نوع منبع تغذیه

خروجی که به طور پیشفرض در دتکتور PQD-9031 قرار داده شده از نوع جریانی 4…20 میلی آمپری بوده و به سادگی قابل اتصال به شبکه اسکادا با استفاده از مدباس (RS485 Modbus RTU) می باشد. همچنین اگر مایل باشید تا خروجی رله ای نیز از این تجهیز دریافت نمایید، یک رله برد سه رله ای نیز روی تجهیز نصب می شود که بسته به درخواست شما تمامی آن ها از لحاظ NC/NO بودن قابل شخصی سازی هستند.

برای پارامتردهی، برنامه ریزی و کالیبراسیون این تجهیز نیز کار بسیار ساده ای در پیش رو دارید. نه تنها امکان استفاده از قلم مغناطیسی وجود دارد، بلکه شما می توانید به سادگی تجهیز را به لپ تاپ و یا تبلت خود متصل نموده و کار پارامتردهی را انجام دهید. از طریق همین قلم مغناطیسی، انجام کالیبراسیون Zero and Span نیز بدون برداشتن درپوش دتکتور وجود دارد. بدین ترتیب در شرایط تجمع گاز و نیز وضعیتی که ممکن است به سنسور آسیب برسد، نیازی به باز کردن تجهیز نخواهد بود.

یکی دیگر از نکات مثبت این دتکتور، مصرف انرژی بسیار محدود آن است؛ به طوری که در حالت ماکسیموم به تنها 4W میرسد! مصرف پایین انرژی از آنجایی مهم است که با مصرف کمتر، امکان بروز حادثه به دلیل وجود جرقه و یا دمای بالای بخش هایی از تجهیز نیز کاهش می یابد. ورودی استاندارد به تجهیز 24 ولت DC است که بایستی از ماکسیموم 32 ولت بیشتر و یا از مینیموم 10 ولت کمتر نباشد.

چه استانداردها و تاییدیه‌هایی توسط PQD-9031 اخذ شده است؟

برای اینکه سنجشگر کیفیت هوای PQD-9031 در محیط های صنعتی با خطر نشت احتمالی گازهای اشتعال زا نیز قابل نصب و استفاده باشد، پروسنس این تجهیز را به طور کامل ایمن طراحی کرده است. اما آیا تاییدیه خاصی در این زمینه وجود دارد؟ پاسخ مثبت است!

دتکتور PQD-9031 دارای استاندارد بسیار معتبر ضدانفجاری اتکس می باشد. این تجهیز که از دو طریق کپسولاسیون بخش های بالقوه خطرناک و نیز هاوزینگ ضدشعله (کدهای اتکس به ترتیب d و m) ایجاد ایمنی می کند، جزو تجهیزات کتگوری 2 اتکس دسته بندی می شود. این موضوع بدین معنی است که می توان از این آشکارساز در تمامی زون های 1، 2 و نیز محیط های معدنی M2 استفاده نمود. جزئیات کامل کد تاییدیه اتکس اخذ شده توسط این تجهیز را می توانید در بخش مشخصات فنی مشاهده نمایید.

راهنمای خرید سنجشگر کیفیت هوای پروسنس

برای خرید آشکارساز کیفیت هوای پروسنس، سفارشی سازی و نیز دریافت مشاوره در این زمینه، کافیست دکمه استعلام قیمت در بالای همین صفحه و مقابل تصویر محصول را بزنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند. فراموش نکنید که شما همواره می توانید از طریق شماره تلفن های مشخص شده و یا از طریق آیکون واتساپ در پایین همین صفحه، با ما در تماس باشید!

آداک فرآیند سپهر تنها تامین کننده اختصاصی تجهیزات برند پروسنس در ایران می باشد. به همین دلیل، قیمت های ارائه شده کاملا بی رقیب بوده و نیز تمامی تجهیزات به صورت فوری و با ضمانت کامل اصالت به شما تحویل داده می شوند. همچنین، در صورت خرید از آداک فرآیند سپهر، از خدمات پس از فروش این تجهیز شامل تامین کیت های کالیبراسیون و نیز سنسور اورجینال تجهیز نیز برخوردار خواهید شد.

توضیحات تکمیلی
Sensor Technology

Semiconductor

Output Signal

4-20mA Analog and RS485 Modbus RTU

Sensor Warm-Up

60sec

Response Time(T90)

<15sec

Accuracy

%±1

Operating Temperature

-40°C ~ +70°C

Humidity

0~ 100%RH Non-Condensing

Input

Min 10VDC – Max 32VDC – Nominal 24VDC

Display

128×64 Graphic OLED, 5 LED indicator for detector status

Event Logging

Records alarm, fault and maintenance events up to 250 logs

Power Consumption

Max. 4W

Relay Outputs

2 Alarms (Programmable) and 1 Fault (All relays are NO/NC adjustable)

IP Rating

IP65 / IP66

Junction Box

Epoxy Painted Die-Cast Aluminum / 316 Stainless Steel

Sensor Head

316L Stainless Steel

Dimensions/Weight

196,96×145,99x112mm / 2100gr

ATEX Marking

II 2G Ex db IIC T6 Gb
II 2G Ex mb db IIC T6 Gb
I M2 Ex db I Mb

Hazardous Class

Zone 1 – Zone 2 – M2

Certificates

ExVeritas 18 ATEX 0371X
IECEx EXV 18.0021X
FTZU 18 ATEX 0086
IEP12 ATEX 6118X
SIL2

Standards

IEC EN 60079-0
IEC EN 60079-1
IEC EN 60079-18
IEC EN 60079-29-1

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دتکتور گاز PQD-9031 کیفیت هوای محیط”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دتکتور گاز هیدروژن
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
پشتیبانی ایتا تماس واتساپ