دتکتور PQD-6035 مخصوص گاز استیلن

آشکارساز گازی پروسنس PQD-6035 مناسب برای تشخیص و سنجش گاز استیلن (Acetylene) است. این دتکتور دارای گواهینامه های و تاییدیه های بین المللی بوده و خروجی های متنوع آن از قبیل سیگنال آنالوگ جریانی و چندین خروجی رله‌ای است. قابلیت نصب در محیط های فوق خطرناک مانند زون 1 و 2 را دارد. این ردیاب دارای سنسور پلیستری بسیار مقاوم با فناوری اروپایی می‌باشد. در این دتکتور از نمایشگر مشتری پسند با قابلیت فوق العاده‌ای استفاده شده است، که این تجهیز را قادر می‌سازد همه اتفاقات را از قبیل: آلارم ها و خروجی ها، تا سقف 250 مورد را در حافظه خود نگه دارد. رنج اندازه‌گیری در محدوده 0-100%LEL است.

توضیحات

دتکتور گاز استیلن PQD-6035؛ خطر انتشار استیلن را یکبار برای همیشه با کمترین هزینه از بین ببرید!

گاز استیلن (Acetylene Gas Detector) یکی از مواد بسیار پرکاربرد در صنعت است که به عنوان ماده اولیه در تولید بسیاری از مواد شیمیایی دیگر کاربرد دارد. اما این گاز به شدت اشتعال زاست و حتی در غلظت های بسیار کم نیز می‌تواند به شدت خطرآفرین باشد. از این رو، در تمامی محیط هایی که از این ماده استفاده می‌شود، بایستی از دتکتور گاز استیلن نیز برای نظارت بر سطح غلظت این ماده در هوا و پیشگیری از خطرهای احتمالی استفاده نمود.

دتکتور گاز استیلن PQD-6035 پروسنس که مجهز به نمایشگر کیفیت بالا نیز می‌باشد، یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه به شمار می رود. این آشکارساز قدرتمند می تواند با سنسور بسیار حساس پلیستوری و امکانات بیشمار، در رنج قیمتی خود عملا بی رقیب است و از همین رو، توجه بسیاری از مدیران و متخصصان حرفه ای ایرانی را به خود جلب نموده است. در ادامه این بخش از وبسایت آداک فرآیند سپهر با ما همراه باشید تا بیشتر با قابلیت ها و امکانات این تجهیز فوق العاده آشنا شوید!

بررسی ویژگی های کلی PQD-6035

سنسور پلی استری یکی از بهترین نوع سنسورهای به کار رفته در آشکارسازهای صنعتی گاز به شمار می‌رود. در این نوع سنسورها، دو مهره کاتالیستی وجود دارد که یکی برای اندازه گیری دقیق مقدار گاز موجود در هوا به کار می رود و دیگری، مقادیر اندازه گیری شده توسط مهره اول را دوباره راستی آزمایی می‌کند. سنسور پلیستری به کار رفته در دتکتور استیلن پروسنس نیز از این دسته است که با زمان پاسخ دهی 25 ثانیه ای، می‌تواند سطح غلظت استیلن در هوا را در بازه 100-0% LEL اندازه گیری نماید.

در نظر داشته باشید که بازه فوق کاملا قابل تغییر است! یعنی اینکه اگر حدود غلظت مدنظر شما در داخل بازه فوق قرار داشته باشد، شما به راحتی قادر خواهید بود هنگام پارامتردهی و تنظیم تجهیز، بازه را به نسبت مقادیر مدنظر خود تغییر دهید.

جنس بخش کله‌گی این آشکارساز از استیل ضدزنگ 316L ساخته شده و به صورت استاندارد ارائه میشود. در مورد بخش بدنه نیز میتوانید این قسمت را از همین جنس یا آلومینیوم Die-Cast با پوشش اپوکسی سفارش دهید. خوشبختانه، جنس انتخاب شده توسط شما در استانداردهای حفاظتی تجهیز تاثیرگذار نخواهد بود.

وزن دتکتور استیلن PQD-6035 در حدود 2100 گرم است و ابعاد آن نیز 196,96×145,99x112mm می‌باشد. از همین رو، امکان نصب این ابزار در کمترین فضا وجود خواهد داشت. البته قابل ذکر است که در صورت نصب تجهیز در مکانی که دسترسی به آن سخت است، امکان کنترل وضعیت از راه دور تا فاصله 15 متری نیز وجود دارد.

یکی از امکانات فوق العاده این دتکتور که در کمتر تجهیز دیگری به چشم می‌ خورد، امکان تعویض سنسور در صورت خرابی و یا عدم عملکرد درست این بخش است. امکان تامین تمامی قطعات جانبی این دتکتور در کمترین زمان از طریق آداک فرآیند سپهر به عنوان تامین کننده اختصاصی پروسنس در ایران فراهم است؛ چیزی که در برندهای دیگر دتکتور نظیر هانیول و یا درگر عملا به دلیل هزینه و زمان تامین بالا به صرفه نیست.

در کنار موارد گفته شده، لازم است بدانید که امکان کالیبراسیون PQD-6035 بدون هیچگونه نیاز به باز کردن آشکارساز وجود دارد. در این زمینه نیز پروسنس کیت های کالیبراسیون بسیار ارزان قیمتی را ارائه نموده است که با استفاده از آن می‌توانید با بالاترین دقت ممکن، بارها به آسانی دتکتور را کالیبره نمایید. همچنین، وضعیت دتکتور میتواند به طور دوره ای مورد آزمایش (دارای قابلیت Zero Span) قرار گیرد تا اطمینان حاصل کنید که آشکارساز نسبت به گاز موردنظر، حساسیت موردنیاز را دارد.

شرایط محیطی مناسب برای تجهیز

رطوبت هوای محیطی که دتکتور در آن نصب شده است، در حالت غیرمتمرکز میتواند از 0 – 100%RH متغیر باشد. البته با توجه به اینکه آشکارساز استیلن PQD-6035 دارای استانداردهای حفاظتی IP66 و IP65 است، هیچ نگرانی از بابت نفوذ رطوبت و یا ذرات گرد و غبار حاضر در محیط به درون تجهیز نخواهید داشت.

دمای مناسب برای محیطی که این آشکارساز در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، 40- تا 70 درجه سانتیگراد است. دتکتورهای مربوط به گاز استیلن به دلیل سنگین تر بودن این گاز نسبت به هوا، در ارتفاع پایین اتاق و یا سوله نصب می‌شود که بهتر است هنگام تطبیق شرایط محیطی با اطلاعات تجهیز، این مورد را نیز در نظر بگیرید.

قابلیت های نمایشگر

تمامی تجهیزات سری PQD پروسنس دارای نمایشگر هستند، اما نه هر نمایشگری! این صفحه نمایش OLED با ابعاد 128×64 دارای وضوح بسیار بالایی بوده و اطلاعات نمایش داده شده از هر زاویه ای به راحتی قابل خواندن خواهد بود.

علاوه بر صفحه نمایشگر، 5 عدد LED رنگی نیز در این تجهیز تعبیه شده است تا حتی در صورتی که دید مناسبی نسبت به نمایشگر نداشته باشید، بتوانید به راحتی وضعیت تجهیز و مقدار گاز اندازه گیری شده را به طور کلی تشخیص دهید.

اما قابلیت های این نمایشگر به اینجا ختم نمی‌شود! دتکتور گاز استیلن PQD-6035 میتواند تمامی آلارم های خطا، تعمیر و رویدادها را تا 250 مورد و نیز مقادیر اندازه گیری شده در 8 ساعت گذشته را ذخیره نماید که بعدا در بررسی وضعیت عملکرد کلی و سابقه خطاهای احتمالی، به شدت کاربردی خواهد بود.

برنامه دهی، منبع تغذیه و خروجی‌های قابل دریافت

یکی دیگر از نکات مثبت این دتکتور، مصرف انرژی بسیار محدود آن است؛ به طوری که در حالت ماکسیموم به تنها 4W میرسد! ورودی استاندارد به تجهیز 24 ولت DC است که بایستی از ماکسیموم 32 ولت بیشتر و یا از مینیموم 10 ولت کمتر نباشد. مصرف بسیار پایین انرژی این تجهیز باعث شده ایمنی آن نیز بسیار بالا باشد که جزئیات این مورد را در بخش تاییدیه ها توضیح می‌دهیم.

به طور پیشفرض، خروجی 4-20 میلی آمپری و قابلیت سازگاری با شبکه مدباس (RS485 Modbus RTU) در آشکارساز PQD-6035 وجود دارد. البته اگر مایل باشید، میتوانید رله برد سه رله ای نیز در کنار این خروجی سفارش دهید. تمامی رله ها از بابت NC/NO قابل انتخاب هستند.

برای پارامتردهی، برنامه ریزی و کالیبراسیون این تجهیز امکان استفاده از قلم مغناطیسی نیز وجود دارد که این موضوع را بسیار ساده تر خواهد نمود. شما می‌توانید با استفاده از این قلم مغناطیسی، علاوه بر پارامتردهی و تنظیم تجهیز، کالیبراسیون Zero and Span را نیز بدون برداشتن درپوش دتکتور (در شرایط محیطی مخرب برای سنسور) انجام دهید!

استانداردها و تاییدیه‌های اخذ شده

از آنجایی که گاز استیلن بسیار انفجاری است، لازم است دتکتوری که برای تشخیص این گاز به کار برده می‌شود، دارای استانداردها و تاییدیه های مربوطه در این زمینه باشد. دتکتور PQD-6035 پروسنس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این تجهیز که از دو طریق کپسولاسیون بخش های بالقوه خطرناک و نیز هاوزینگ ضدشعله (کدهای اتکس به ترتیب d و m) محافظت می کند، جزو تجهیزات کتگوری 2 اتکس دسته بندی می‌شود. این موضوع بدین معنی است که می‌توان از این آشکارساز در تمامی زون های 1، 2 و نیز محیط های معدنی M2 استفاده نمود. جزئیات کامل کد تاییدیه اتکس اخذ شده توسط این تجهیز را می‌توانید در بخش مشخصات فنی مشاهده نمایید.

راهنمای خرید دتکتور استیلن پروسنس PQD-6035

برای استعلام قیمت دقیق، شخصی سازی دتکتور و خرید، تنها کافیست دکمه استعلام قیمت در مقابل محصول را بزنید. کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و علاوه بر ارائه قیمت دقیق و مشاوره تخصصی رایگان، به سفارش شما نیز رسیدگی خواهند نمود. همچنین می‌توانید از طریق شماره تلفن های مشخص شده و یا از طریق آیکون واتساپ در پایین همین صفحه، با ما در تماس باشید.

به دلیل همکاری مستقیم آداک فرآیند سپهر با تولیدکننده، قیمت های ارائه شده در آداک فرآیند سپهر برای این تجهیز در سطح کشور بینظیر بوده و تمامی تجهیزات با ضمانت کامل اصالت ارائه می‌شوند. همچنین، در صورت خرید از آداک فرآیند سپهر، از خدمات پس از فروش این تجهیز شامل تامین کیت های کالیبراسیون و نیز سنسور اورجینال تجهیز نیز برخوردار خواهید شد.

توضیحات تکمیلی
Sensor Technology

Pellistor

Output Signal

4-20mA Analog and RS485 Modbus RTU

Sensor Warm-Up

60sec

Response Time(T90)

<25sec

Accuracy

%±1

Operating Temperature

-40°C ~ +70°C

Humidity

0~ 100%RH Non-Condensing

Input

Min 10VDC – Max 32VDC – Nominal 24VDC

Display

128×64 Graphic OLED, 5 LED indicator for detector status

Event Logging

Records alarm, fault and maintenance events up to 250 logs

Power Consumption

Max. 4W

Max. 4W

2 Alarms (Programmable) and 1 Fault (All relays are NO/NC adjustable)

IP Rating

IP65 / IP66

Junction Box

Epoxy Painted Die-Cast Aluminum / 316 Stainless Steel

Sensor Head

316L Stainless Steel

Dimensions/Weight

196,96×145,99x112mm / 2100gr

ATEX Marking

II 2G Ex db IIC T6 Gb
II 2G Ex mb db IIC T6 Gb
I M2 Ex db I Mb

Hazardous Class

Zone 1 – Zone 2 – M2

Certificates

ExVeritas 18 ATEX 0371X
IECEx EXV 18.0021X
FTZU 18 ATEX 0086
IEP12 ATEX 6118X
SIL2

Standards

IEC EN 60079-0
IEC EN 60079-1
IEC EN 60079-18
IEC EN 60079-29-1

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دتکتور PQD-6035 مخصوص گاز استیلن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
پشتیبانی ایتا تماس واتساپ