سطح سنج، لول سنج یا سنسور سطح در حقیقت حسگری است که برای تشخیص مقدار موجودی مواد داخل مخازن و سیلوها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتفاع سنج‌ها دسته بسیار مهمی از تجهیزات ابزار دقیق هستند و کاربردهای گسترده‌ای در صنعت دارند. 

تجهیزاتی که برای اندازه‌گیری سطح به کار می‌روند، بسیار متنوع بوده و از جنبه‌های مختلف میتوان آن‌ها را دسته بندی نمود. برای مثال، برخی صرفا برای مایعات، برخی برای جامدات و برخی برای هردو کاربرد دارند. از طرف دیگر، برخی از سنسورهای سطح میتوانند ارتفاع مواد را به طور دقیق درون مخزن اندازه گیری کرده و گزارش دهند؛ در صورتی که برخی دیگر از حسگرهای سطح فقط میتوانند تشخیص دهند که آیا سطح مواد بالاتر از یک نقطه خاص قرار دارد یا خیر.

در این مطلب، انواع حسگرهای سطح و نحوه عملکرد آن ها را به زبان ساده توضیح داده و به شما کمک خواهیم کرد تا دید بسیار بازتری نسبت به این دسته از تجهیزات ابزار دقیق داشته باشید. همچنین بهترین برندهای تجهیزات اندازه گیری سطح را نیز معرفی خواهیم نمود تا بتوانید در صورت نیاز، بهترین تجهیز را خرید نمایید!

چرا استفاده از سطح سنج اهمیت دارد؟

اولین سوال این است که اصلا چرا باید از لول سنج استفاده کنیم؟ کنترل سطح مخازن امری ضروری و با اهمیت است؛ چون هم سرریز و هم خالی شدن مواد داخل مخزن، خسارات مالی زیادی را به واحد تولیدی وارد خواهد کرد. با افزایش قیمت مواد اولیه در تمامی صنایع، این موضوع اهمیتی بیش از پیش پیدا کرده است؛ بنابراین، بسیار عقلانی است که با صرف هزینه‌ای معقول از تمامی خسارت‌های مرتبط جلوگیری کرد.

با توجه به این گفته‌ها، کدام صنایع به سطح سنج نیاز دارند؟ صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، شیمیایی، معدنی، فولاد، غذایی و صنایع دارویی و در مجموع، تمامی صنایعی که در آن‌ها نیاز به بررسی سطح ماده در داخل مخزن احساس می‌شود!

تصور کنید ابزاری به نام سنسور سطح وجود نداشت. چگونه می‌توانستیم بفهمیم در هر مخزن تا چه سطحی مواد وجود دارد؟ 

شاید هر روزه چندین نفر نیاز بود تا به یک مخزن سر بزنند و مقدار مواد داخل مخزن را مشاهده کرده و گزارش دهند! حتی در این حالت، علاوه بر هزینه‌های مالی (استخدام چندین نفر!!!)، مدت زمان اطلاع‌رسانی بسیار طولانی و همچنین دقت اندازه‌گیری بسیار پایین و همین موضوع نیز باعث افزایش غیرقابل باور ریسک می‌شد!

انواع سطح سنج‌ها

کاربرد انواع سطح سنج

سنسورهای سطح عمدتا به دو دسته لول ترانسمیترها و لول سوئیچ‌ها تقسیم می‌شوند. لول ترانسمیترها می‌توانند به طور پیوسته، سطح موارد درون مخزن را بررسی کرده و به طور دقیق گزارش نمایند. ترانسمیترهای سطح عمدتا برپایه تکنولوژی امواج عمل می‌کنند و شامل انواع راداری و التراسونیک هستند.

این اطلاعات را هیچکس دیگری به شما نخواهد گفت!! پس همین الان بخوانید: لول ترانسمیتر ها و لول سوئیچ ها چه تفاوت ها و شباهت هایی دارند؟ 

درمقابل، لول سوئیچ‌ها برای تشخیص نقطه‌ای سطح به کار می‌روند. این سنسورها در نقاط خاصی از مخزن نصب شده و تنها می‌توانند مشخص کنند که آیا سطح مواد درون مخزن بالاتر از این نقطه قرار دارد یا خیر. در ادامه مطلب، به انواع لول ترانسمیتر و لول سوئیچ‌ها خواهیم پرداخت تا به طور کامل با آن‌ها آشنا شوید!

سطح سنج راداری 

لول ترانسمیتر راداری برای تشخیص سطح مایعات و جامدات

سطح سنج‌های راداری از دسته لول ترانسمیترها هستند و برای نظارت پیوسته بر سطح به کار می‌روند. اساس کار ارتفاع سنج های راداری، تکنولوژی امواج الکترومغناطیسی است. در این دسته از سنسورهای سطح، امواج الکترومغناطیسی به داخل مخزن ارسال می‌شوند، سپس از سطح ماده درون مخزن بازتاب کرده و به حسگر سطح برمی‌گردند. سنسور سطح، با استفاده از امواج بازگشتی به طور دقیق ارتفاع ماده درون مخزن را تشخیص می‌دهد.

در سنسورهای راداری، فرکانس امواج تولید شده بسیار مهم است. هرچقدر فرکانس امواج ایجاد شده توسط لول سنج راداری بیشتر باشد، تجهیز بهتر میتواند گازها، بخارات و کف های مزاحم را از سطح واقعی مواد موجود در مخزن تمییز داده و ارتفاع را به درستی تشخیص دهد. در حال حاضر، بیشترین فرکانس موجود در این تجهیزات 80 گیگاهرتز است که حتی میتواند در صورت وجود میکسر درون مخزن، حرکات آن را نادیده بگیرد.

یکی دیگر از عوامل موثر در دقت و صحت عملکرد سطح سنج های راداری، نوع آنتن آنهاست. انواع مختلفی از آنتن های بشقابی، شیپوری و کپسولی وجود دارند که بسته به ابعاد مخزن انتخاب میشوند. هرچه قطر آنتن در این تجهیزات کمتر باشد، همانقدر امواج در یک خط مستقیم منتشر میشوند. مثلا قدرت فوکوس امواج در آنتن های شیپوری، بیشتر از آنتن های بشقابی است.

خروجی استاندارد لول ترانسمیترهای راداری معمولا 4…20 میلی آمپر است. این خروجی می‌تو  اند توسط یک نمایشگر قابل برنامه‌ریزی و یا PLC دریافت شده و نمایش داده شود یا اینکه برای هر سطح خاص از مواد درون مخزن دستوراتی برنامه ریزی گردد. 

میخواهید در زمینه این سطح سنج‌های راداری حرفه‌ای شوید؟! این مطلب را حتما بخوانید: لول سنج راداری ؛ از انواع و کاربرد تا مزایا و معایب!

به طور خلاصه، لول ترانسمیترهای راداری به جرأت پرکاربردترین نوع سنسور سطح در صنعت هستند. با ورود انواع ارزان قیمت و باکیفیت این تجهیزات به بازار، پیش بینی می‌شود این روند همچنان ادامه یافته و حتی بیشتر نیز شود!

سنسورهای سطح راداری چه مزایایی دارند و در چه مواردی به کار می‌روند؟

حسگرهای سطح راداری به دلیل عملکرد قابل اطمینان، هزینه مناسب و همچنین غیرتماسی بودن روش تشخیص سطح، کاربردهای بسیار گسترده‌ای در صنعت دارند. همچنین، براساس فرکانس امواجی که از سنسور ارسال می‌شوند و نیز طراحی تجهیز، می‌توانند برای گستره وسیعی از مواد مانند جامدات و یا مایعات به کار روند. از آنجایی که بیشتر این تجهیزات دارای استانداردهای ضد گرد و غبار و رطوبت (IP66-67-68) هستند، نیازی نیست نگران نفوذ این ذرات به داخل تجهیز باشید!

از مهمترین صنایعی که در آن ها از ترانسمیترهای راداری استفاده شده است، میتوان به صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، سیمان، تولید شیشه، مواد غذایی، صنایع دارویی، شیمیایی و نیز آب و فاضلاب و مدیریت پسماند اشاره کرد.

از معایب ارتفاع سنج های راداری نیز میتوان به قیمت نسبتا بالا اشاره نمود که البته بسته به شرایط مخزن و یا چاه، انتخاب‌های اقتصادی و مطمئن نیز در این زمینه وجود دارند.

لول سنج های التراسونیک 


سطح سنج‌های التراسونیک نیز از خانواده لول ترانسمیترها بوده و برای تشخیص پیوسته سطح به کار می‌روند. ارتفاع‌سنج‌های التراسونیک برخلاف راداری، از امواج مکانیکی استفاده می‌کنند. این امواج مکانیکی به درون مخزن ارسال میشوند و با برخورد با سطح مواد، بازتاب پیدا میکنند. سنسور با دریافت و تفسیر این اطلاعات، میتواند با دقت نسبتا بالایی ارتفاع مواد موجود در مخزن را تشخیص دهد.

انواع مختلفی از سنسورهای آلتراسونیک برای اندازه گیری سطح جامدات و مایعات وجود دارد. اما به دلیل اینکه جامدات معمولا گرد و غبار زیادی ایجاد میکنند که این موضوع اندازه گیری حسگر را با مشکل مواجه میسازد، معمولا از این تجهیز برای مایعات استفاده میشود.


مقاله تفاوت های لول ترانسمیتر راداری و لول ترانسمیتر التراسونیک را حتما بخوانید تا به راحتی این دو تجهیز را تشخیص دهید!

در سال‌های گذشته از آنجایی که سنسورهای اولتراسونیک نسبت به راداری ارزان قیمت‌تر بودند، این ابزارها بسیار پرکاربرد بوده و معمولا در جایی که امکان داشت، از این ترانسمیترهای سطح استفاده می‌شد. اما همانطور که گفته شد، امروزه ترانسمیترهای راداری ارزان قیمت و در عین حال باکیفیتی موجود هستند که این موضوع باعث شده استفاده از لول ترانسمیترهای التراسونیک رو به کاهش باشد.

کاربردها؛ مزایا و معایب سنسورهای سطح آلتراسونیک

به دلیل استفاده از امواج مکانیکی، عوامل بسیاری میتوانند در نظارت بر سطح توسط این ابزارها موثر باشند. گرد و غبار، گازها و بخارات مزاحم، صداهایی با شدت متوسط به بالا، باد و باران از جمله مهمترین این عوامل هستند. از طرف دیگر، برد لول سنج های اولتراسونیک به علت کمتر بودن سرعت امواج مکانیکی، معمولا چندان زیاد نیست (کمتر از 20 متر).

از ارتفاع سنج های التراسونیک معمولا در مخازن بسته ای که عوامل مختل کننده اندازه گیری در آن ها مطرح نیست، استفاده میشود. مخازن آب، روغن، بنزین، مواد اشتعال زا، شیر و برخی مواد پتروشیمی که بخارات غلیظ تولید نمیکنند، از مهمترین موارد استفاده از این تجهیزات در صنعت هستند.

سطح سنج خازنی یا وزنه ای

انواع سوئیچ خازنی

سطح سنج‌های خازنی یا همان وزنه‌ای، از دسته لول سوئیچ‌ها بوده و برای تشخیص نقطه‌ای سطح کاربرد دارند. اساس کار سنسورهای سطح خازنی ظرفیت الکتریکی است؛ اما به زبان ساده این موضوع به چه معناست؟

همانطور که می‌دانید، خازن‌ها دارای دو سطح مثبت و منفی (که آند و کاتد نامیده می‌شوند) هستند. بار الکتریکی در این دو سطح تجمیع یافته و در مواقع لزوم در مدار استفاده می‌شود. اگر ماده‌ای دی الکتریک در بین این دو سطح قرار بگیرد، بر اساس ضریب دی الکتریک خاص آن ماده، ظرفیت الکتریکی خازن تغییر خواهد یافت. 

به لول سوئیچ نیاز دارید؟ روی لینک زیر بزنید!

خرید لول سوئیچ با بهترین قیمت و ضمانت اصالت

در سنسورهای سطح  خازنی از این موضوع برای تشخیص سطح استفاده میشود. سوال این است: چگونه؟ در لول سوئیچ‌های خازنی پروبی که داخل مخزن قرار می‌گیرد، نقش یک سطح و دیواره مخزن نقش سطح دیگر را برعهده دارد.

 زمانی که ماده در بین دیواره مخزن و نقطه‌ای که تجهیز در آن نصب شده است قرار گیرد، نسبت به حالت عدم وجود ماده ظرفیت الکتریکی تغییر می‌کند و سنسور از این طریق متوجه حضور ماده در نقطه مشخص می‌شود.

مزایا، معایب و کاربردهای لول سوئیچ های خازنی

لول سوئیچ‌های خازنی در صنایع گسترده‌ای استفاده می‌شوند. همچنین، به دلیل استحکام پروب، می‌توانند در مخازن سیمان و مخازنی که در آن‌ها خمیر، دوغاب و یا کلوخه وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرند. اما این نوع سطح سنج‌ها نیز محدودیت‌های خاص خود را دارند. 

همانطور که احتمالا تا کنون متوجه شدید، ارتفاع سنج های خازنی اختصاصا برای مخازنی استفاده می‌شوند که جنس آن‌ها فلزی است؛ بنابراین عملا در مخازن پلاستیکی قابل استفاده نخواهند بود. البته لازم به ذکر است که برخی از مدل‌های سنسورهای خازنی مانند Vega EL4 و یا Vega Cap 69 چند کاتده هستند و علیرغم خازنی بودن، می‌توانند در مخازنی با دیواره‌های غیر رسانا نیز استفاده شوند.

لول سنج های خازنی میتوانند حتی در دماها و فشارهای فوق العاده بالا که کمتر تجهیزی توانایی تحمل آن ها را دارد، نصب شده و عمل کنند. مثلا، برخی از سنسورهای خازنی میتوانند حتی فشار 400 بار را نیز تحمل کنند.

لول سوئیچ های راداری یا مایکروویو

سوئیچ های راداری نیز دقیقا مانند ترانسمیترهای راداری از تکنولوژی امواج برای تشخیص سطح استفاده میکنند؛ اما تفاوت هایی اساسی با ترانسمیترهای راداری دارند. سوئیچ های سطح مایکروویو از یک فرستنده امواج الکترومغناطیسی و یک گیرنده امواج تشکیل شده اند که بایستی در طرفین نقطه ای که میخواهیم سطح مواد را در آن تشخیص دهیم، نصب شوند. 

با رسیدن مواد به این نقطه خاص، تجهیز با استفاده از تغییراتی که در مقدار امواج دریافت شده توسط گیرنده ایجاد میشود، حضور مواد در آن نقطه را تشخیص میدهد. همانطور که میبینید، لول سوئیچ های راداری برخلاف ترانسمیترها نمیتوانند سطح مواد را به صورت پیوسته اندازه گیری کنند و از نوع سوئیچ هستند. 

لول سوئیچ های دیاپازونی یا ارتعاشی

اجزای سطح سنج دیاپازونی

سطح سنج‌های دیاپازونی سطح را به صورت نقطه‌ای تشخیص داده و در حقیقت لول سوئیچ هستند. طرزعمل این دسته از لول سوئیچ‌ها برپایه لرزش است؛ بدین صورت که یک موتور باعث ایجاد لرزش در بخش دیاپازونی می‌شود. در صورت رسیدن ماده به قسمت دیاپازون که در داخل مخزن قرار گرفته است، میزان ارتعاش این بخش نسبت به حالت اولیه کاهش می‌یابد. سنسور از همین طریق حضور یا عدم حضور ماده در نقطه موردنظر را تشخیص می‌دهد.

بهترین سنسورهای دیاپازونی با کمترین قیمت و ضمانت اصالت خرید کنید!

خرید لول سوئیچ دیاپازونی

از آنجایی که ماهیت عملکرد این لول سوئیچ‌ها لرزش است، قسمت دیاپازونی آن‌ها بسیار حساس هستند. در صورت برخورد هرگونه ماده سخت و یا کلوخه، احتمال از بین رفتن تجهیز و وارد آمدن خسارت بسیار بالا خواهد بود. 

از سنسورهای دیاپازونی در مخازنی استفاده میشود که محتوای آن ها مایعات، گرانول‌ها و یا پودرهایی هستند که به هیچ وجه امکان ایجاد کلوخه در آن‌ها وجود ندارد. الزامی است که موقع خرید لول سوئیچ دیاپازونی تحقیقات لازم انجام گیرد تا از بروز خسارت در آینده پیشگیری شود.

اندازه گیری سطح با استفاده از فشار تفاضلی

لول سنج با استفاده از سنسور فشار تفاضلی

سطح سنج‌های فشار تفاضلی از دسته لول ترانسمیتر بوده و برای تشخیص پیوسته سطح کاربرد دارند. جالب است بدانید که حسگرهای سطح فشار تفاضلی، در حقیقت خود فشارسنج هستند! اما چگونه از اندازه گیری فشار به سطح ماده پی می‌بریم؟

برای استفاده از لول ترانسمیترهای فشار تفاضلی، الزامی است که یک حسگر در بالا و دیگری در پایین مخزن نصب شود. سپس با در نظر گرفتن محتویات مخزن و همچنین اندازه‌گیری اختلاف فشار بین دو سنسور، به راحتی میتوان ارتفاع مواد موجود در مخزن را اندازه گیری نمود. 

از حسگرهای سطح فشار تفاضلی در مخازنی استفاده می‌شود که به دلیل فشار بالا و نیز سربسته بودن مخزن، امکان استفاده از تجهیزات دیگر وجود ندارد. همچنین به صورت ترکیبی با دیگر تجهیزات ابزار دقیق، میتوان مثلا شدت جریان مایع در یک مخزن را نیز اندازه گیری نمود. این دسته از لول ترانسمیترها صرفا برای مایعات کاربرد دارند.

سطح سنج هیدرواستاتیک

نحوه عملکرد ارتفاع سنج هیدرواستاتیک

سطح سنج‌های هیدرواستاتیک نیز مانند لول ترانسمیترهای فشار تفاضلی، با اندازه‌گیری فشار، سطح ماده را تشخیص میدهند، اما تفاوت‌هایی بین این دو نوع تجهیز وجود دارد. سنسورهای هیدرواستاتیک نیز صرفا برای مایعات کاربرد دارند اما برخلاف دیگر تجهیزات، اغلب در چاه‌ها استفاده می‌شوند تا مخازن.


همانطور که می‌دانید، فشار حاصل از یک ستون مایع فارغ از سطح مقطع، به ارتفاع آن بستگی دارد. در این نوع سنسورهای سطح، پروب لول ترانسمیتر در عمق چاه و یا مخزن قرار می‌گیرد و فشار را در پایین‌ترین سطح چاه اندازه گیری می‌کند. سپس با در نظر گرفتن فشار هوای عادی در محل چاه، سنسور به آسانی محاسبه می‌کند که ارتفاع مایع بالای پروب چقدر است. 

از ارتفاع‌سنج‌های هیدرواستاتیک در چاه‌های نفت و آب و یا مخازن مایع بسیار مرتفع استفاده می‌شود. در این حالت، کیفیت نظارت نیز بسیار بالا خواهد بود. اما باید دقت کنید که طول سیم‌های سنسور باید متناسب با عمق چاه موردنظر باشد!

سطح سنج رادیومتریک

لول ترانسمیتر های تشخیص سطح بروش رادیواکتیو

لول ترانسمیترهای رادیومتریک همانطوری که از نامشان پیداست، از خاصیت رادیواکتیویته برای تشخیص پیوسته و نقطه‌ای سطح، چگالی و تراکم استفاده می‌کنند. از سطح سنج‌های رادیومتریک در محیط‌هایی استفاده می‌شود که به هیچ وجه امکان استفاده از دیگر تجهیزات سنجش سطح وجود ندارد. مخازن فرآوری کک نفتی نمونه‌ای از این محیط هاست.

در این سنسورهای سطح از یک ماده پرتوزا مانند سزیوم 137 و یا کبالت 60 برای ساطع کردن اشعه‌های گاما استفاده می‌شود. اشعه‌های گاما انرژی بسیار زیادی داشته و در بدنه مخزن و مواد موجود درون آن نفوذ می‌کنند. سپس سنسور رادیومتریک براساس مقدار جذب این اشعه‌ها و مقدار عبور آن، تشخیص می‌دهد که سطح ماده درون مخزن دقیقا کجاست.

لول ترانسمیترهای رادیومتریک تجهیزاتی بسیار گرانقیمت بوده و همچنین دارای فناوری بسیار پیشرفته‌ای هستند. بنابراین بایستی حتما هنگام خرید تجهیز از یک مرکز مورد اعتماد و باسابقه در این مورد مشاوره فوق تخصصی دریافت نمایید تا بتوانید تجهیز مناسب برای نیاز خود را پیدا کنید.

سطح سنج های مغناطیسی، فلوتری و گیج مدرج

انواع روش های تشخیص سطح مغناطیسی، گیج مدرج و فلوتری

در گذشته از سنسورهای سطح دیگری نظیر سطح سنج مغناطیسی، فلوتری و نیز گیج مدرج استفاده می‌شد. طرز عمل این سنسورها بسیار ساده و به صورت آنالوگ بود؛ به همین دلیل میزان خطا به شدت زیاد و امکان ایجاد اتوماسیون نیز بسیار محدود بود.

برای مثال، نوع گیج مدرج را در نظر بگیریم. در این تجهیزات، یک گوی با وزن مخصوص متناسب با ماده درون مخزن تهیه شده و در مخزن قرار می‌گرفت. با بالا و پایین شدن ماده درون مخزن، این گوی نیز جابجا شده و مقدار پر و خالی بودن مخزن را نشان می‌داد. این موضوع شاید امروزه حتی کمی خنده دار به نظر برسد؛ اما قبل از ورود تکنولوژی های جدیدتر عملا جایگزین زیادی برای این روش‌های ابتدایی وجود نداشت.

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، تا حدود زیادی این نوع از حسگرهای سطح نیز منسوخ شده و دیگر در شرکت‌ها و تولیدی‌های مدرن از آن‌ها استفاده نمی‌شود. میتوان گفت مهم‌ترین دلیل منسوخ شدن این تجهیزات موضوع خروجی آنالوگ است.

با وارد شدن تکنولوژی‌های مدرن و افزایش اتوماسیون، دیگر کمتر مدیر حرفه‌ای و کارکشته‌ای مایل است با چنین فناوری‌هایی سر و کار داشته باشد. با اینکه شاید امروزه نیز این تجهیزات در بازار پیدا شوند، اما استفاده از آن‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود؛ چرا که یک خسارت احتمالی حاصل از کمبود کیفیت نظارت، چندین برابر هزینه صرفه جویی شده در هنگام خرید تجهیز خواهد بود.

کدام نوع سطح سنج بهترین است؟

اگر بخواهیم واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم، پاسخی برای این سوال وجود ندارد! بسته به اینکه تجهیز موردنظر در چه موقعیتی قرار است استفاده شود، پاسخ های متفاوتی برای این پرسش وجود دارد. مثلا در محیط‌های تهاجمی، بهتر است حدالامکان از روش های غیرتماسی اندازه گیری سطح استفاده شود؛ در نتیجه، لول ترانسمیترهای راداری بهترین گزینه خواهد بود. در این حالت اگر به دلیل شرایط محیطی امکان استفاده از این لول ترانسمیتر وجود نداشته باشد، شاید سنسورهای رادیومتریک را مناسب‌ترین نوع دانست.

به لول سنج نیاز دارید؟ با بهترین قیمت، ضمانت اصالت و مشاوره 0 تا 100 رایگان خرید کنید!

خرید سطح سنج

در مثالی دیگر، تصور کنید که به اندازه گیری نقطه‌ای سطح در یک مخزن سیمان نیاز داریم. از آنجایی که امکان وجود کلوخه در این مخازن وجود دارد، به هیچ وجه درست نیست که از لول سوئیچ دیاپازونی استفاده کنیم، بنابراین حسگر خازنی بهترین انتخاب خواهد بود.

به طور کلی، ترانسمیترهای سطح کیفیت نظارتی بالایی داشته و میتوانند سطح را به طور پیوسته به ما گزارش دهند و بنابراین میتوان به جرأت گفت که اکثرا بهترین انتخاب موجود هستند. اما این موضوع را هم باید در نظر گرفت که ممکن است در شرایطی نادر، به دلیل شکل و حالت خاص مخزن و یا ناسازگاری سیستم های کنترلی، امکان استفاده از آن‌ها وجود نداشته باشد.

هنگام انتخاب بهترین نوع سطح سنج نسبت به نیازتان، باید حتما به این موارد توجه کنید: 

1. نوع مخزن
2. ابعاد مخزن
3. ماده درون مخزن
4. دما و فشار درون مخزن
5. جزئیات دیگر مخزن (وجود گازهای مزاحم، وجود میکسر، وجود زائده در مخزن، ...)
5. تماسی و یا غیرتماسی بودن اندازه گیری
6. نوع سیستم کنترلی
با توجه به این موارد، میتوان بهترین نوع سنسور سطح نسبت به نیاز را پیش‌بینی نمود.

بهترین برندهای سطح سنج کدام هستند؟

برندهای وگا، اندرس هاوزر و رزمونت شناخته شده‌ترین برندهای تجهیزات اندازه گیری سطح در جهان به شمار می‌روند. اما از بین تمامی این برندها، برند وگا جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد. تجهیزات وگا به صورت انحصاری در شرکت مادر در آلمان تولید می‌شوند و به همین دلیل از بالاترین سطح کیفیت و طول عمر برخوردارند. 

به علت یکپارچگی در تولید، برخلاف برندهای دیگر، امکان فروش تجهیزات استوک و یا تعمیری در تجهیزات وگا نزدیک به صفر است؛ چرا که تاریخ دقیق تولید و حتی تست تجهیز نیز قابل پیگیری است! یعنی شما دقیقا می‌توانید ببینید که این تجهیز چه زمانی تولید شده و چه زمانی تست‌های نهایی در شرکت تولیدکننده بر روی آن انجام شده است. اما در برندهای دیگر به دلیل عدم یکپارچگی در تولید، اینکه تجهیز دقیقا در چه تاریخی تولید و تست شده است، مشخص نمی‌شود. 

برای انتخاب سطح سنج از کجا مشاوره بگیریم؟

شرکت آداک فرآیند سپهر، بزرگترین مرکز تامین تجهیزات ابزار دقیق وگا در سطح ایران است. هر سوالی که در زمینه خرید تجهیزات ابزار دقیق، از جمله انواع سنسور سطح داشته باشید، میتوانید به راحتی با شماره‌های مشخص شده در وبسایت، با ما تماس گرفته و مشاوره تخصصی کاملا رایگان دریافت کنید. 

اگر مایل هستید ما با شما تماس بگیریم، کافیست تنها در سه دقیقه، فرم کوتاه درخواست مشاوره را تکمیل کنید تا در تاریخ و ساعت دلخواه خودتان مشاوره 100% رایگان دریافت کنید!

برای تکمیل فرم کوتاه درخواست مشاوره همین الان اینجا کلیک کنید!