جلوگیری از خطرات سر ریز شدن مخازن نگهداری روغن با ابزار هشدار دهنده مطمئن و با کیفیت

جلوگیری از خطرات سر ریز شدن مخازن نگهداری روغن با ابزار هشدار دهنده مطمئن و با کیفیت

پالایشگاه های نفت و تولید محصولات پتروشیمی، یکی از مهم ترین مکان هایی هستند که از مخازن ذخیره سازی در هر شکل، اندازه و مدل، در آن استفاده می‌شود.

به طور معمول، نوع مخزن مورد استفاده برای ذخیره سازی یک محصول با توجه نوع ترکیب و ماده شیمیایی، انتخاب می‌گردد.

به عنوان مثال از مخازن یا تانک‌هایی با سقف شناور معمولاً برای ذخیره سازی حجم زیادی از فرآورده های نفتی با نقطه اشتعال پایین‌تر استفاده می‌شود.

سقف در این مخازن، روی سطح مایع ذخیره شده، شناور است و با تغییر سطح مایع، سقف به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند. وجود این سقف متحرک در مخازن، مزایای زیادی دارد.

سقف شناور روی مخزن به کاهش قابل توجه مایع ذخیره شده و اتلاف آن ناشی از تبخیر کمک می‌کند.

همچنین این سقف باعث می شود انتشار بخارات مضر یا آلاینده های هوا از این محصول، کاهش یابد و از آلوده شدن محصول ذخیره شده توسط منابع خارج از مخزن، جلوگیری می‌کند.

سقف شناور، این مزیت را دارد که بخار ایجاد شده در فضای بالای سطح مایع را از بین می برد؛ در این حالت، احتمال انفجار کاهش می یابد. سقف شناور، مانع پر شدن بیش از حد مخزن ذخیره می‌شود.

جلوگیری از پر شدن بیش از حد مخزن ذخیره سازی به صورت اتوماتیک یا خودکار

مانیتورینگ یا مشاهده سطح مخزن ذخیره سازی که با یک مایع پر شده است کمک می کند که از پرشدن بیش از حد این مخازن جلوگیری شود.

این کار معمولاً به صورت سنتی، به روش دستی توسط فرد انجام می گیرد. یک بازرس، مخازن را به طور مرتب و متناوبف بازرسی می کند تا مطمئن شود که مایع در مخزن، در حالت استاندارد قرار دارد. روش دیگر با استفاده از سیستم شناور مکانیکی انجام می‌شود.

هر دو روش امروزه به کار می روند، اما بدون دردسر و مشکل نیستند.

فراموش نکنید که افراد در پالایشگاه ها نمی توانند به تنهایی و به طور مداوم، سطح مایع را در چند مخزن، کنترل کنند.

از سویی دیگر، شناورها معمولاً ممکن است گیر کنند؛ که هر دو عامل، منجر به خطاهای اندازه گیری مهم و شناخته شده می‌گردند.

ترانسمیتر راداری سطح

با توجه به توضیحات فوق، تجهیزات ابزار دقیق سنجش و کنترل سطح، محصولات شرکت وگا، به این صنعت مهم معرفی شده است.

نمایندگان فروش محصولات شرکت VEGA ، بهترین تولید کننده تجهیزات ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری سطح، به پالایشگاه های زیادی کمک کرده اند تا با استفاده از سیستم سنجش سطح، رادار 80 گیگاهرتزی غیر تماسی، از این مشکل مهم جلوگیری کنند.

 VEGAPULS64  برای اندازه گیری مداوم سطح مایع از یک سیگنال با فرکانس بالا، با مقدار 80 گیگاهرتز استفاده می کند. فرکانس 80 گیگاهرتز یک سیگنال باریک را ارسال می کند و به رادار اجازه می دهد تا اندازه گیری دقیق را نزدیک به لبه مخزن انجام دهد؛ بدون اینکه به نصب صفحات هدف بر روی سقف نیاز باشد.

قرار دادن رادار در نزدیکی لبه مخزن باعث سهولت در نصب آن می شود؛ مخصوصاً هنگام تعویض رادار قدیمی تر با مدل جدید در محل شناور، این کار بسیار راحت تر خواهد بود.

سیستم سنجش سطح راداری دیگر که از فرکانس های پایین تر استفاده می‌کنند باید در جای دیگری نصب شوند؛ زیرا احتمال تداخل ناشی از برخورد امواج با دیواره مخزن بیشتر است.

در حالی که پرتو باریک (سیگنال) سیستم VEGAPULS64  می‌تواند بدون وقفه به سقف مخزن برسد.

ایمن سازی پالایشگاه ها

خودکار بودن این روش اندازه‌گیری با خروجی mA (میلی آمپر) از یک فرستنده متصل به زنگ هشدار با کیفیت بسیار عالی، خطاهای اندازه گیری سطح مایع در مخزن را برطرف می‌کند. این دستگاه، یک محافظ قابل اطمینان برای مخزن در برابر پر شدن بیش از حد به شمار می‌رود؛ همچنین و یک محیط امن تر را برای پالایشگاه ها ایجاد می‌کند.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *