شرکت وگا VEGA آلمان در سال 1959 تاسیس شد و در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق و اندازه‌گیری با بروزترین تکنولوژی های جهانی در شهر شیلتاخ شروع بکار کرد.

وگا در بیشتر از 80 کشور جهان دارای شبکه ها ونمایندگی‌های فروش می‌باشد.

از این رو VEGA در سراسر جهان شناخته شده و برندی معتبر است.
کارخانه تولید تجهیزات ابزاردقیق وگا بیش از 1750 نفر را در سراسر جهان استخدام کرده، 800 نفر از آنها در کارخانه تولید سنسور در جنگل سیاه (Schiltach) مشغول بکار هستند.

در کارخانه وگا برای بیش از ۷۰ سال، راه حل هایی برای سیستم های اندازه‌گیری و مخصوصا سنسورها، در واحد تحقیق و توسعه ایجاد شده است.

محصولات شرکت وگا شامل:

و در برخی موارد مثل تکنولوژی سطح سنج های راداری، وگا پیشگام و مخترع است.

انواع محصولات ابزار دقیق شرکت وگا برای صنایع شیمیایی و دارویی، صنایع غذایی، سیستم های تامین آب آشامیدنی، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، محل های دفع زباله، معدن، نیروگاه تولید برق، کارخانه روغن کشی، کشتی ها و هواپیماها، صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی کاربرد دارند.

شرکت تولید تجهیزات ابزار دقیق وگا و محصولات آن کلیه گواهینامه ها و تأییدیه های لازم، منطبق با استانداردهای جهانی را داراست. 

این گواهینامه ها مربوط به ایمنی ATEX و همچنین کیفیت محصولات CERTIFICATE و خدمات است.

لازم به توضیح است کلیه محصولات تولیدی شرکت وگا آلمان دارای شماره سریال مخصوصی است که قابلیت رهگیری اصالت کالا، اعم از تاریخ ساخت، تاریخ کالیبراسیون و تاریخ ارسال سنسور بصورت کدینگ را دارند. 

برای آموزش نحوه بررسی صحت اصالت کالای خود کلیک کنید!

برخلاف دیگر برندها که محصولات خود را در کشورهای ثالث(مثل چین) تولید می‌کنند، محصولات وگا آلمان بطور اختصاصی در کارخانه مادر در شهر شلتاخ آلمان تولید می‌شوند و تمامی قطعات محصولات وگا از اصالت و کیفیت بی‌نظیری برخوردار هستند.

کارمندان شرکت وگا در محیطی صمیمی مشغول بکار هستند .

فرایندهای تولید روز به روز پیچیده تر می شوند، بنابراین واقعاً مهم است که فناوری اندازه گیری مورد استفاده برای کنترل و نظارت بر فرآیندهای تولید کاملاً قابل درک و کاربردی باشد. 

VEGA وگا هدف خود را توسعه فناوری نوآورانه در تجهیزات اندازه گیری قرار داده است که نصب و راه اندازی آن آسان است و حداکثر ایمنی و اطمینان خاطر را ارائه می‌دهد.


شرکت آداک فرایند سپهر بزرگترین مرکز مشاوره تخصصی تجهیزات ابزار دقیق وگا VEGA در ایران