استعلام قیمت
خانهمقالات سنسور فشار مذاب اتک

سنسور فشار مذاب اتک

9 اسفند 1399
0 46
سنسور فشار مذاب اتک

فشار مذاب

سیستم های فشار مذاب که طراحی و مراحل مهندسی آن توسط Atek انجام گرفته است. هدف از طراحی این سیستم ها، اندازه گیری، کنترل و نظارت بر دما و فشارهای مرتبط با فرآیند اکستروژن پلاستیک بوده است.

کنترل فشار مذاب، کیفیت و یکنواختی محصولات اکسترود شده را بهبود می بخشد؛ این، عاملی است که باعث کاهش نقص و عیب احتمالی در تولیدات نهایی خواهد شد. این سیستم های کنترل کننده، کیفیت و کنترل را به حداکثر می رسانند و کارایی را نیز بهبود می بخشند؛ تولید محصولات معیوب کمتر به معنی اتلاف کمتر زمان و منابع است. همچنین، کنترل فشار مذاب می تواند ایمنی فرآیند را بهبود ببخشد.

کنترل فشار، ابزاری برای نظارت و تثبیت شرایط فشار را فراهم می کند و خطر ایجاد فشار بیش از حد و آسیب های ناشی از آن را کاهش می دهد. علاوه بر این، کنترل فشار مذاب می تواند با کاهش سایش ناشی از فشارهای ناسازگار، طول عمر اجزای اکسترودر را افزایش دهد. اجزای اصلی مورد نیاز برای یک سیستم کنترل فشار مذاب موثر و کارآمد شامل مبدل ها، کنترل کننده ها و شناساگرها هستند.

کنترل فشار

 

سنسورهای فشار مذاب ATEK

مبدل های فشار مذاب، سنسورهای تخصصی هستند که برای اندازه گیری فشار در طی فرآیند اکستروژن استفاده می شوند. Atek دارای گزینه های مختلفی از جمله سنسور فشار مذاب ثابت، سنسور فشار مذاب انعطاف پذیر و سنسور فشار مذاب انعطاف پذیر با ترموکوپل هستند. مبدل های عاری از جیوه، برای استفاده در فرآیندهایی که ممکن است آلودگی سمی حضور داشته باشد، نیز در دسترس هستند.

از کنترل کننده های فشار مذاب برای کنترل “دور در دقیقه” یا rmp مارپیچ، جهت تثبیت و تنظیم در طی فرآیند اکستروژن استفاده می شود. کنترل کننده فشار رزین، RKC HA930/430 برای کنترل فشار مذاب ایده آل است؛ این سیستم دارای دو کنترل ورودی فشارسنج تک کاناله و همچنین کنترل فشار/دما در فشارسنج دو کاناله است. از شناساگرهای فشار مذاب به عنوان قفل ایمن فشار یا شناساگر فشار، با سطح کمتر و بیش از حد، استفاده می شود. اگر این، یک سطح از حد کنترل مورد نظر شما باشد، نمی توانید از شناساگر فشار PG500 Resin  RKC   گذر کنید.

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *