استعلام قیمت
خانهمقالات دانه های سویا با تجهیزات سوئیچ مانع مایکروویو VEGAMIP در حرکت هستند

دانه های سویا با تجهیزات سوئیچ مانع مایکروویو VEGAMIP در حرکت هستند

23 دی 1399
0 56
دانه های سویا با تجهیزات سوئیچ مانع مایکروویو VEGAMIP در حرکت هستند

دانه های سویا جزو بزرگ ترین کالاهای تجاری در ایالات متحده هستند. وزارت کشاورزی ایالات متحده تخمین می زند که تولید سویا در جهان در بازار در سال 2019تا2020 نزدیک به 355 میلیون تن بوده و پیش بینی می شود ایالات متحده آمریکا حدود یک سوم آن را بتواند تولید کند. مقصد بیشتر این دانه های سویا، کارخانه ها هستند. این دانه ها به منظور فرآوری و استفاده در صنایع غذایی به مصرف می رسند. این دانه های روغنی و خوراکی در صنایع غذایی به روغن سویا یا کنجاله سویا برای اصلاح کننده های خوراک دام تبدیل می شوند.

گرد و غبار، پدیده تجمع و نوسانات دمایی، حرکت را کاهش می دهد

یک پردازشگر اصلی برای غلات در ایندیانا، از 140000 پیمانه یا تقریباً 3،825 تن غله در روز عبور می کند. پردازش غلات و حبوبات در یک روز به این معنی است که شما الزاماً نمی توانید سرعت کار خود را کاهش دهید، چه برسد به اینکه بخواهید آن را متوقف کنید! متأسفانه، این پردازنده ها با مشکلاتی همچون توقف و خاموش شدن مواجه میشد؛ فناوری اندازه گیری که برای کنترل جریان دانه های سویا استفاده می شد، همیشه هم قابل اعتماد نبود.

دانه های سویا در فرآیند از طریق یک سرازیری شیب دار، حرکت می کنند؛ دقیقاً مکانی که باید در آن محل جریان داشته باشد. اگر یک مسیر، مسدود شود می تواند به طور موقت، فرآیند را متوقف کند و اگر برای مدت طولانی به آن توجه نشود، در این حالت منجر به خاموش شدن کلی سیستم می شود و همه چیز را به شدت متوقف می کند. این تأسیسات از پروب های خازنی نقطه ای برای سنجش سطح و نظارت بر مسیرهای حرکت دانه های سویا استفاده می کرد. پس از مسدود شدن مسیر، دانه های سویا، به حالت بازگشت، یک جریان برگشتی را نشان می دهند؛ به این ترتیب، سوئیچ های خازنی را تحریک کرده و به اپراتورها اطلاع می دهند که یک مسیر، مسدود شده است.

از سویی دیگر، این پیمایشگرها به طور مداوم در ارتباط با دانه های سویا و گرد و غبار حاصل از آنها قرار می گیرند؛ تجمع در پروب های خازنی، سیگنال های نادرستی ارسال می کند. بعلاوه، هنگامی که فصل، تغییر می کند سنسورها نیاز به تنظیمات دارند. این سیگنال های کاذب و تنظیمات فصلی باعث هدر رفتن زمان و افزایش هزینه های نگهداری می شود. اپراتورها به چیزی مقاوم تر نیاز داشتن تا در برابر عوامل مختل کننده و مزاحم در سنجش سطح، به آنها کمک کند تا سرعت کار را کاهش پیدا نکند.

اندازه گیری غیر تماسی بدون نیاز به تعمیرات و نگهداری

با تجمع پیوسته و قابل توجه گرد و غبار ناشی از دانه های سویا و دانه های ساینده سویا که باعث سایش و پارگی می شود، یک سیستم اندازه گیری غیر تماسی، بهترین راه حل و گزینه ای ایده آل برای این کاربرد است. نمایندگان VEGA بلافاصله سوئیچ های مانع مایکروویو VEGAMIP را پیشنهاد کردند و مطمئن بودند که از فن آوری مناسبی برخوردار هستند.

در این تاسیسات خاص، مسیرهای باریک که دانه های سویا از آن عبور می کردند با سرامیک پوشانده می شوند، زیرا سرامیک می تواند در برابر خاصیت ساینده بودن دانه های سویا مقاومت کند. از طرفی دیگر، سرامیک نیز یک ماده غیر رسانا است، به این معنی که فرستنده و گیرنده VEGAMIP می تواند به طور کامل در خارج نصب شود و سیگنال ها همچنان می توانند به مسیر نفوذ کرده و محتوای داخل مخزن یا مسیر را قرائت و ثبت کنند. پس از نصب و راه اندازی فرستنده و گیرنده VEGAMIP، نظارت بر محصول که به داخل این مسیرها سرازیر میشد، آغاز گشت. یک تاخیر زمانی تعیین شد تا از حرکت کاذب دانه های سویا در حال سقوط به داخل مسیر، صرف نظر شود و فقط در صورت مسدود شدن مسیر، پاسخ را ثبت کند. سرانجام، تاسیسات پردازش دانه های سویا، علائم و سیگنال های دقیق و قابل اعتماد را برای وضعیت مسیر عبوری دریافت کرد.

اندازه گیری غیر تماسی بدون نیاز به تعمیرات و نگهداری

ابزار دقیق سوئیچ مانع مایکروویو VEGAMIP در خارج از مسیر نصب می شوند، بنابراین، سایش و تجمع، مسئله ای نگران کننده نبود. نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم این سیستم های جدیدتر، در مقایسه با پیمایشگرهای خازنی سطح به سرعت از بین رفت. به علاوه، VEGAMIP از سیگنال های مایکروویو استفاده می کند، که بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی به طور یکسان به کار خود همچنان ادامه می دهد و هنگام تغییر فصل، نیازی به تنظیم مجدد آن نیست.

اکنون 25 فرستنده و گیرنده VEGAMIP در مخازن و مسیرهای دانه های سویا در سراسر این مرکز وجود دارد. اپراتورها هرگز سیگنال های کاذب دریافت نمی کنند و به محض وقوع مشکل می توانند انسداد مسیر را رفع کنند، زمان خرابی را به حداقل برسانند و اطمینان حاصل کنند که مشتریان به طور مداوم، روغن سویا و کنجاله سویا را دریافت خواهند کرد.

 

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *